Найбільше українці довіряють Силам оборони, найменше - прокурорам
Найбільше українці довіряють Силам оборони, найменше - прокурорам

Найбільше українці довіряють Силам оборони, найменше - прокурорам

Найбільшим рівнем довіри в українців користуються Сили оборони (92%), найменшим - прокурори (9%) та суди (12%).

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, передає Укрінформ.

«У випадку Сил оборони лишається стабільно дуже висока підтримка – 92% довіряють і лише 2% не довіряють (рік тому показники були, відповідно, 96% і 1%). Баланс довіри-недовіри – +90%», - йдеться у результатах соціологічного опитування.

Найбільше українці довіряють Силам оборони, найменше - прокурорам - Фото 1

Найменше громадяни України довіряють судам і прокурорам.

«Критично низькою лишається довіра судам і прокурорам. Лише 12% українців довіряють судам і лише 9% довіряють прокурорам. Не довіряють, відповідно, 63% і 67%. Порівняно з минулим роком ситуація не змінилася», - вказує виконавчий директор КМІС Антон Грушецький у пресрелізі за підсумками дослідження.

Найбільше українці довіряють Силам оборони, найменше - прокурорам - Фото 2

Аналізуючи результати соцопитування, він відзначає падіння довіри й до інших державних інституцій.

«Так, якщо говорити про інші органи державної влади (Верховна Рада, уряд), то ми бачимо, що продовжується тенденція до зниження підтримки. У випадку Верховної Ради рівень довіри за останній рік майже не змінився (13% зараз проти 15% у грудні 2023 року), проте з 61% до 68% зросла частка тих, хто не довіряє парламенту. Якщо у грудні 2023 року баланс довіри-недовіри становив -46%, то зараз – -55%», - зазначається у підсумках опитування.

Довіра уряду, за даними КМІС, трохи вища, проте також низька: зараз довіряють 20% (у грудні 2023 року – 26%), не довіряють – 53% (у грудні 2023 року – 44%). Баланс довіри за останній рік знизився з -18% до -33%.

«Разом з цим у контексті довіри парламенту і уряду зазначимо, що, попри низьку довіру, більшість українців проти проведення зараз виборів», - підкреслюють у КМІС.

Натомість зберігає досить високий рівень довіри (попри деяке зниження порівняно з минулим роком) СБУ. Так, за даними опитування, 54% українців довіряють СБУ, не довіряють – 21% (у грудні 2023 року показники були 58% до 16%).

Також автори опитування зазначили, що за рік довіра поліції дещо знизилася – з 41% до 37% стало менше тих, хто довіряє поліції, і при цьому з 29% до 38% стало більше тих, хто не довіряє.

Опитування проведене впродовж 2-17 грудня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 2000 респондентів віком від 18 років, які проживали у підконтрольних уряду України регіонах.

Статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів (оскільки на кожний із варіантів запитання про довіру відповідала половина респондентів) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Як повідомлялося, президенту Володимиру Зеленському станом на грудень довіряли 52% українців, не довіряли – 39%.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader