Перемога Росії у війні проти України не лише не дозволить США заощадити гроші на зброї, що надається Києву, але й вимагатиме різкого збільшення витрат Пентагону на понад 800 мільярдів доларів до 2029 року, йдеться у звіті Американського інституту підприємництва (AEI), повідомляє Bloomberg.
Згідно з оцінкою аналітиків, успіх вторгнення російського диктатора Владіміра Путіна в Україну “змінить обличчя” Європи та додасть Росії сміливості погрожувати членам НАТО.
Збільшення витрат на 808 мільярдів доларів, згідно з доповіддю, знадобиться США для того, щоб допомогти стримати, а в разі необхідності й перемогти неядерну російську атаку за межами України. Ця сума змінить поточний п’ятирічний план Міністерства оборони до 2029 року з 4,4 трлн доларів до 5,2 трильйона доларів, або приблизно на 165 мільярдів доларів більше щорічно, ніж планувалося на ці роки. План значною мірою зосереджений на Азії.
Звіт AEI, відомого своїми яструбиними поглядами на оборону, зосереджується на оцінці бюджету Пентагону, “необхідного у світі, де РФ перемагає Україну” з потенційним “каскадним впливом” на безпеку Америки, оскільки інші супротивники будуть вчитися на успіхах Росії.
“Ми робимо висновок, що підтримка України в найкращих інтересах Америки з фінансової точки зору”, - йдеться у доповіді.
За словами аналітиків, короткострокові витрати на допомогу Україні для захисту від російської агресії “коштують значно дешевше”, ніж довгострокові витрати, які могла б спровокувати перемога РФ у війні.
Новообраний президент США республіканець Дональд Трамп, який офіційно вступить на посаду 20 січня, залишив відкритою можливість або збільшити обсяги допомоги Києву, або повністю її припинити, щоб змусити Україну та РФ до переговорів та завершення війни. Трамп “успадкує” понад три мільярди доларів у межах президентських повноважень зі скорочення запасів озброєнь американської армії, які можуть бути використані для допомоги Україні, якщо його адміністрація вирішить ними скористатися. Однак поки Трамп не демонстрував жодних ознак того, що збирається просити Конгрес схвалити подальшу допомогу Києву.
Адміністрація Байдена у четвер, 9 січня, оголосила свій, імовірно, останній пакет військової допомоги Україні перед повернення Трампа до Білого дому.