Будівельна криза: більшість ЖК воєнного періоду залишаються недобудованими
Будівельна криза: більшість ЖК воєнного періоду залишаються недобудованими

Будівельна криза: більшість ЖК воєнного періоду залишаються недобудованими

За останні майже три роки війни на ринку нерухомості України значно погіршився показник, що визначає загальний стан будівельної галузі та рівень відповідальності девелоперів.

Йдеться про те, наскільки вчасно здають в експлуатацію житлові об'єкти під час повномасштабного вторгнення, пише Delo.ua.

Із 1597 черг, введення в експлуатацію яких було заявлено раніше і він припав на час повномасштабного вторгнення (з ІІ кварталу 2022 по ІІІ кв 2023), на сьогодні здані лише 42%. Проте 58% не тільки невчасно не здані, а взагалі не здані, заявив менеджер з розвитку бізнесу в ЛУН Олександр Павлов під час зустрічі аналітиків RED by ЛУН "Підсумки року-2024".

При цьому із 42% зданих об'єктів лише 15% вдалося вкластися в запланований термін. 27% добудовувались вже із перенесеною датою - зі спізненням на пів року, один чи два роки.

"Проте найбільшу тривогу викликає показник нездачі: 30% з 1600 об'єктів залишаються у зоні ризику як черги, введення в експлуатацію яких перенесено на невідомий термін", - наголосив Павлов.

Окрім цих 500 об'єктів "у зоні ризику", є ще черги, введення в експлуатацію яких наразі перенесено на 1-2 роки.

Загалом з початку війни стартували продажі у 479 ЖК, що "свідчить про те, що первинний ринок є, і він активний", - наголосив Олександр Павлов. Проте у 2024 році активність будівництва в Україні усе ще залишається вдвічі нижчою, ніж у довоєнні 2020-2021 роки. Кардинально змінилась і мапа найактивніших будівельних регіонів.

За даними ЛУН, за час повномасштабної війни найбільше ЖК стартувало у Львівській області. З великим відривом на другому місці Київ та область. У п'ятірку найактивніших у будівництві увійшли також Закарпатська, Тернопільська та Івано-Франківська області.

Джерело матеріала
loader