Команда новообраного президента США Дональда Трампа переглядає свою позицію щодо підтримки України через побоювання можливих паралелей із виведенням військ з Афганістану.
Про це повідомляє впливове видання Financial Times.
За інформацією європейських посадовців, на яких посилається FT, суттєвою зміною у риториці команди Трампа стало подовження термінів вирішення конфлікту. Якщо раніше під час передвиборчої кампанії йшлося про 24 години, то тепер спецпосланець щодо України Кіт Келлог говорить про період у 100 днів після інавгурації.
Європейські дипломати розцінюють цю заяву як сигнал про те, що нова адміністрація продовжуватиме підтримку Києва принаймні протягом цього періоду. При цьому, за даними FT, під час нещодавніх переговорів стало відомо, що команда Трампа все ще не має конкретного плану врегулювання конфлікту.
"Уся команда Трампа одержима силою і хоче мати вигляд сильної, тому вони коригують підхід до України", — цитує видання одного з європейських посадовців.
За даними співрозмовників FT, нова адміністрація намагається уникнути порівнянь своїх майбутніх дій щодо України з виведенням американських військ з Афганістану за президентства Джо Байдена. Варто зазначити, що сам Трамп раніше критикував афганську політику Байдена, стверджуючи, що саме вона підштовхнула росіян до вторгнення в Україну.
Нагадаємо, що генерал Кіт Келлог, якого розглядають як кандидата на посаду спеціального посланника з питань України, заявив що новообраний президент США Дональд Трамп визначив мир в Україні одним із головних міжнародних пріоритетів свого майбутнього уряду.
У контексті цих подій, Келлог розповів про можливість запрошення президента Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна до Вашингтона для прямих переговорів одразу після президентської інавгурації.
Варто зауважити, що спецпредставник США відклав свою ознайомчу поїздку до Києва та інших європейських столиць до інавгурації Трампа 20 січня.
Крім того, за словами Келлога, обидві сторони конфлікту готові до мирних переговорів через значні втрати та виснаження, порівнюючи ситуацію з боєм у клітці, де обидва бійці хочуть зупинитися.