Наслідки розливу мазуту вже на узбережжі Криму: чи загрожує екологічна катастрофа Одесі
Наслідки розливу мазуту вже на узбережжі Криму: чи загрожує екологічна катастрофа Одесі

Наслідки розливу мазуту вже на узбережжі Криму: чи загрожує екологічна катастрофа Одесі

Речник ВМС, капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук розповів 24 Каналу, чи є загроза екології Одещини через аварію російських танкерів. Також українські екологи вважають, що аварія російських танкерів є потужним ударом по екосистемі Чорного та Азовського морів.

Такого типу забруднення в Чорному морі ще не було

"Дуже не хотілось би побачити наслідки цієї екологічної катастрофи на нашому узбережжі. Враховуючи, що це забруднення вже потрапило на західне узбережжя окупованого Криму і те, як влаштована течія в Чорному морі, можна зробити висновки, що небезпека може бути", – зазначив Плетенчук.

Такого типу забруднення, за його словами, – саме цієї марки мазутом – в Чорному морі ще не було. Відомо, що цей мазут повністю не осідає, і повністю не підіймається на поверхню.

До слова. Окупанти заявили, що внаслідок витоку мазуту з потонулих танкерів сталася перша у світі аварія з "важким" мазутом марки М100. Ця рідина застигає за температури +25 градусів Цельсія. За щільністю вона майже така як вода й важча, але, на відміну від інших нафтопродуктів, не спливає на поверхню, а йде на дно або плаває в товщі води.

Також внаслідок аварії постраждало, за словами речник ВМС, узбережжя Чорного моря у Краснодарському краї. Ця екологічна катастрофа нібито має федеральний рівень, проте відповідних заходів в Росії не вжито.

На першому етапі нафтопродукти збирали російські волонтери лопатами у мішки. Це все, що потрібно знати, як до цього ставляться окупанти. Вони не шкодують власного населення та природи, що ж можна говорити про окуповані території,
– наголосив Дмитро Плетенчук.

Окупанти, на думку капітана 3 рангу, будуть максимально приховувати наслідки екологічної катастрофи, тому що не слід забувати, що їхнє суспільство закрите для критики та неупередженої думки та досліджень. Тому цю ситуацію в інформаційному полі будуть показувати лише так, як вигідно чинній владі.

Що цьому передувало

  • В Чорному морі 15 грудня 2024 року через шторм потонули два російські танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239", яких витекли нафтопродукти, спричинивши екологічну катастрофу.
  • У Greenpeace Україна цю аварію назвали однією з найбільших техногенних катастроф та вважають її причиною – військові дії Росії в Україні. Оскільки паливо, що перевозили танкери, призначалося для російських військових кораблів.
  • В окупованому Криму було запроваджено режим надзвичайної ситуації через наслідки аварій суден "Волгонєфть". Нафтопродутками була забруднена водоохоронна зона Чорного моря в межах Керчі та Ленінського району Криму. Влада ухвалила рішення віднести цю ситуацію до техногенної надзвичайної ситуації регіонального характеру.
  • Водночас за словами міністерки захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, плями мазуту загальною протяжністю 450 квадратних кілометрів, що утворилися внаслідок аварії російських танкерів, наразі загрози Одеському регіону не мають.
Теги за темою
Крим Одеська область Екологія
Джерело матеріала