Рівень безпеки на підконтрольних Україні АЕС відповідає нормам - регулятор
Рівень безпеки на підконтрольних Україні АЕС відповідає нормам - регулятор

Рівень безпеки на підконтрольних Україні АЕС відповідає нормам - регулятор

Попри намагання ворога дестабілізувати ситуацію в нашій енергетиці, у тому числі і в її атомному сегменті, рівень безпеки на підконтрольних Україні АЕС відповідає встановленим вимогам.

У цьому запевнив на брифінгу в Медіацентрі «Україна» голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, передає кореспондент Укрінформу.

За словами посадовця, всі 9 енергоблоків, розташованих на підконтрольній території, експлуатуються в межах регламентів, на номінальних потужностях, і стан їхньої безпеки відповідає встановленим вимогам.

«Україна - транспарентна країна, у нас постійно перебувають міжнародні експерти, які також відстежують та передають інформацію про стан атомних електростанцій. Тепло і світло в домівках українців забезпечуються у тому числі й завдяки експлуатації наших АЕС на номінальних рівнях потужності», - сказав Коріков.

Він нагадав, що 2023-го Україна увійшла до керівного органу МАГАТЕ - Ради керуючих – і торік повною мірою реалізувала своє членство у цій інституції.

«Українська делегація протягом 2024 року взяла участь у 4 планових засіданнях Ради керуючих та в одному позачерговому засіданні, яке відбулося 12 грудня саме з ініціативи української сторони. Воно було присвячене загрозам безпеці у зв’язку з обстрілами критичної енергоінфраструктури нашої країни російськими терористами. Це дозволило Україні впливати на рішення МАГАТЕ і в деяких випадках, я б сказав, диктувати порядок денний цієї впливової міжнародної організації», - запевнив керівник Держатомрегулювання.

Українське питання, за його словами, залишалося одним з ключових і на порядку денному інших організацій з атомного регулювання – у тому числі європейських. Завдяки цьому Україна інформувала світ про ситуацію зокрема на окупованій ворогом Запорізькій АЕС.

Коріков вкотре повторив: запорукою безпечної експлуатації найбільшої у Європі атомної станції є її негайна деокупація та повернення під український контроль.

Як повідомлялося, експерти МАГАТЕ провели оцінювання пошкоджень, отриманих внаслідок атак РФ у листопаді - грудні, на об’єктах енергоінфраструктури, що є критичними для видачі потужності атомних електростанцій споживачам і забезпечення живлення власних потреб енергоблоків АЕС. 12 грудня Рада керуючих МАГАТЕ на позачерговому засіданні ухвалила українську резолюцію про неприпустимість російських атак на критично важливу для роботи атомних електростанцій інфраструктуру.

13 грудня Росія здійснила чергову масовану атаку на енергетичну інфраструктуру України, зокрема критичні для роботи українських АЕС підстанції.

Фото: Суспільне Миколаїв

Джерело матеріала
loader