Шмигаль каже, що будівництво блоків на Хмельницькій АЕС є елементом енергостійкості України
Шмигаль каже, що будівництво блоків на Хмельницькій АЕС є елементом енергостійкості України

Шмигаль каже, що будівництво блоків на Хмельницькій АЕС є елементом енергостійкості України

Розвиток атомної генерації є частиною енергетичної стратегії України, а продовження будівництва блоків на Хмельницькій АЕС є важливим елементом енергетичної стійкості країни.

Про це заявив Премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду, передає Укрінформ.

«Україні потрібно відновлювати свої енергоресурси, зокрема, у відновлювальних джерелах, в атомній генерації. Це наша стратегія - розвивати атомну генерацію як основу нашої базової генерації електроенергії», - сказав Шмигаль.

Він нагадав, що 9 атомних блоків, які наразі працюють на українських АЕС, вже перебувають в експлуатації понад 30 років. Тому Україні потрібно будувати нові блоки.

«Нам треба будувати нові блоки, і будівництво на Хмельницькій станції 3-го і 4-го блоків є одним з важливих елементів енергетичної стійкості України, щоб у людей було світло. Відповідно, проєктна документація, частина робіт там уже була зроблена», - зауважив очільник уряду.

Він також зазначив, що ці блоки будуть використовувати виключно американську технологію компанії Westinghouse, про що вже є відповідні домовленості.

Як повідомлялося, нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен.

Енергоблок №3 ХАЕС почали будувати у вересні 1985 року, №4 - у червні 1986-го. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Попри будівельну готовність 3-го блоку на 75% та 4-го - на 28% у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС проєкт призупинили.

Президент Енергоатома Петро Котін і президент та головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман 17 грудня 2023 року підписали угоду про закупівлю обладнання для енергоблоку №5 Хмельницької АЕС, що будуватиметься за технологією Westinghouse АР1000.

Фото: Denys_Smyhal/Телеграм

Джерело матеріала
loader