Про це в коментарі PAP повідомив заступник міністра культури і стратегічних комунікацій України Андрій Наджос, який з українського боку очолює робочу групу з історичних питань, передає Укрінформ.
«Ми зробили дуже важливий перший крок: обмінялися запитами від польської сторони на виконання робіт на території України, а польська сторона отримала від нас запити на виконання наших робіт на території Польщі. Зараз ми аналізуємо ці запити та збираємо документи, щоб за згодою обох сторін прийняти позитивні рішення та публічно прокоментувати результати такої роботи», - повідомив Наджос.
Інший український чиновник поінформував польське агентство, що Україна видала згоду на пошуки останків жертв у місці, де в 2023 році було виявлено польські поховання. Агентство зазначає, що йдеться, ймовірно, про місце, яке в 2023 році відвідав тогочасний польський прем’єр Матеуш Моравецький, а саме колишнє село Пужники на території Тернопільської області, де українські і польські фахівці виявили масові поховання польських жертв із 1945 року.
Як зазначило джерело агентства, дозволи на ексгумацію на території України видаватимуться окремо на кожне місце поховання після розгляду всіх необхідних для цього документів.
Своєю чергою міністерка культури Польщі Ганна Врублевська в суботу під час пресконференції в населеному пункті Стронє Шльонське на півдні РП заявила, що триває робота українсько-польської робочої групи щодо проведення пошуково-ексгумаційних робіт. За її словами, з огляду на важливість цієї теми про результати її роботи першими довідаються зацікавлені особи та організації, які є частиною цього процесу, а згодом – громадська думка. Вона висловила вдячність міністрові культури України Миколі Точицькому за першу видану згоду на ексгумацію польських жертв Волинської трагедії.
Як передавало агентство, глава польського уряду Дональд Туск назвав перший дозвіл на ексгумацію польських жертв Волинської трагедії "проривом" в українсько-польських відносинах, зауваживши, що у Польщі чекають на подальші рішення.
За результатами переговорів глав МЗС України і Польщі Андрія Сибіги і Радослава Сікорського у Варшаві було прийнято спільну заяву. В ній вказується, що у найкоротші терміни Україна та Польща започаткують діяльність спільної Робочої групи під егідою Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та Міністерства культури й національної спадщини Республіки Польща з метою проведення фахової роботи та досягнення порозуміння між сторонами.