Щонайменше 50 народних депутатів України, або 8,5% складу Верховної Ради дев'ятого скликання, отримали підозри у вчиненні злочинів. Таку заяву зробив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко під час презентації результатів дослідження «Рада-9. Підсумки», передає "Укрінформ".
Скасування недоторканності: нові реалії
Корнієнко наголосив, що скасування депутатської недоторканності стало одним із ключових чинників, які вплинули на роботу парламенту цього скликання. «Як мінімум 50 народних депутатів із підозрами — це показник. Він важкий для сприйняття, адже це 8,5% складу. Я не думаю, що в будь-якому іншому прошарку суспільства є такий відсоток корупціонерів. Суспільство має зробити висновки. Це чисто політична історія», — зазначив Корнієнко.
Три ключові зміни в роботі парламенту
Окрім скасування недоторканності, на роботу Верховної Ради вплинули ще два важливі чинники:
Подолання кнопкодавства — практика незаконного голосування замість іншого депутата.
Припинення переголосувань — практика повторного винесення питань, які вже були проголосовані. Ці нововведення, за словами Корнієнка, сприяли покращенню дисципліни та прозорості в роботі депутатів.
Зміни у законодавчій роботі
Також Корнієнко відзначив зростання кількості відхилених законопроєктів і повторних других читань у порівнянні з попереднім скликанням. Це, на його думку, змушує авторів законодавчих ініціатив ретельніше працювати над якістю проєктів.
«Якщо законопроєкт відхиляється, то далі його не можна вносити на цій сесії. Це стимулює суб'єктів законодавчої ініціативи краще працювати над якістю проєктів та їх наповненням», — пояснив Корнієнко.