Переводять у піхоту: авіатехники Повітряних сил заявили про загрозу українській авіації
Переводять у піхоту: авіатехники Повітряних сил заявили про загрозу українській авіації

Переводять у піхоту: авіатехники Повітряних сил заявили про загрозу українській авіації

Раніше з частини забрали вже 218 авіатехніків, тепер надійшов наказ відправити ще 250 людей. Готувати літаки для вильотів буде нікому, вважає обслуговуючий персонал ПС ЗСУ.

Більшість авіаційно-технічного персоналу Повітряних сил Збройних сил України, який обслуговує, підтримує та відновлює авіаційну техніку, нібито переводять до Сухопутних військ як піхотинців. Відповідне звернення авіатехніків з'явилося у мережі.

Як йдеться у зверненні, авіаційно-технічний персонал з 2014 року готує та обслуговує винищувачі МіГ-29, освоїв нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами та забезпечує навчання льотного вишкілу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХНУПС).

У відео наголошується, що наразі Повітряні Сили стикаються з реальним викликом, який, як зазначається, може поставити під загрозу не лише здатність виконувати бойові завдання, а й знищити саму основу авіації, адже військова частина отримала повідомлення про переведення майже всіх техніків у піхоту.

"Раніше вже забрали 250 осіб, зараз планують перевести ще 218. Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати". — йдеться у відео.

Також у відео йдеться, що авіатехніки намагаються зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це неможливо й ПС ЗСУ втратять основу нашої авіації та можливість захищати нашу землю.

Сержант Віталій Горжевський з позивним "Барт" зі 114 бригади Повітряних сил також повідомив про критичну ситуацію, яка загрожує бойовій готовності української авіації.

Старший технік інженерно-авіаційної служби прикарпатської авіаційної ескадрильї Дмитро Донцов у коментарі виданню "Галка" розповів, що рішення про переведення техніків у піхоту стане знищенням авіації. За його словами, для обслуговування одного літака потрібно мінімум вісім людей.

"Забирають і з керівництва, і з персоналу. Є регламентовані документи, у яких зазначено, скільки людей мають працювати з літаком. І якщо ми допустимо помилки на землі, то це життя пілота. А щоб підготувати пілота, потрібна багато років, плюс кілька років практики, бойовий досвід", — розповів він.

Дмитро Донцов додає, що з бригади вже забирали людей, але технікам вдавалося виконувати свою роботу. Утім, після останнього скорочення вони вже не зможуть обслуговувати всю кількість літаків, яка є у бригаді.

Реакція Безуглої на ситуацію

Як прокоментувала ситуацію народна депутатка Мар'яна Безугла, техніків, механіків та інших спеціалістів Повітряних сил "переправляють" у піхоту згідно з розпорядженнями Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

"Скорочують мобільні вогневі групи та оголюють цілі регіони. Водночас штаби не скорочуються, а навіть потай продовжується їх розширення, щоб заповнити офіцерські посади", — повідомила народна обраниця.

Нагадаємо, у листопаді 2024 року начальник служби зі зв'язків із громадськістю Командування Повітряних сил зазначав, що справді багатьох військових із ПС переводили у піхоту, що позначалося на загальній картині збитих дронів ЗС РФ.

Наприкінці жовтня 2024 року Фокус розбирався, чи справді авіаінженерів відправляють на штурми посадок.

Теги за темою
війна Збройні сили України Літак авіація
Джерело матеріала
loader