«Судово-юридична газета»
Верховна Рада вчора, 14 січня, ухвалила в цілому законопроєкт №11321 щодо «»посилення деяких гарантій діяльності медіа.
За словами депутата «Голосу» Ярослава Железняка, законопроєкт підтримали 286 народних обранців.
Згідно з ним, представники медіа отримують право безперешкодно відвідувати приміщення органів влади, відкриті заходи, зокрема засідання комітетів, а також бути присутніми на заходах, що проводяться у режимі відеоконференції.
Засідання комітетів, що проводяться відкрито, зможуть відвідувати не лише журналісти, але й представники громадських організацій.
Присутні на засіданнях мають право здійснювати звукозапис, фото- та відеозйомку, якщо це не заважає роботі, - за винятком питань з обмеженим доступом.
Також цей законопроєкт передбачає, що онлайн-медіа звільнятимуть від відповідальності за негативні коментарі читачів, якщо вони видалять їх протягом трьох днів з моменту отримання ухвали суду або скарги чи припису регулятора.
Це є уточненням норми статті 117 закону «Про медіа».
При цьому, як раніше писала «Судово-юридична газета», Велика палата Верховного суду при розгляді однієї зі справ наголосила, що негативна інформація, поширена про якусь людину, вважається недостовірною, якщо особа, яка її поширила, не доведе протилежного (презумпція добропорядності).
Щодо того, яку інформацію вважатимуть негативною, є питання. Тобто не всі коментарі про корупцію тощо вважаються такою негативною інформацією.
Крім того, законопрожкт передбачає, що ЗМІ звільнітимуть від відповідальності, якщо вони дали слова спікера-посадовця не лише дослівно, але у й «переказі без спотворення суті».
Наразі ЗМІ звільняються від ризику виплачувати кошти за рішенням суду у випадку, якщо таке відтворення є дослівним.