Оподаткування всіх іноземних посилок з маркетплейсів – Гетманцев вніс законопроєкти
Оподаткування всіх іноземних посилок з маркетплейсів – Гетманцев вніс законопроєкти

Оподаткування всіх іноземних посилок з маркетплейсів – Гетманцев вніс законопроєкти

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев («Слуга народу») зареєстрував у ВРУ законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) та митом поштових відправлень, що надходять в Україну. Як зазначив нардеп, він зробив це «на вимогу бізнесу – АСС, ЕВА, ФРУ, АПІТУ, УРБ, RAU, ТПП України». А тексти проєктів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів «повністю розроблені відповідними бізнес-асоціаціями».

Якщо коротко, нові законодавчі норми передбачають оподаткування ПДВ всіх посилок від закордонних торгівельних майданчиків, незалежно від вартості. Однак ввізне мито з таких посилок буде справлятися лише в тому разі, якщо вартість товарів перевищує €150.

«Товари, що купуються громадянами на маркетплейсах або інших подібних платформах підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їх вартості. При цьому, ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі якщо їх вартість більша за 150 євро».

Виключення передбачається лише одне – якщо фізична особа отримує посилку з-за кордону від іншої фізичної особи, а її вартість не перевищує €45.

«Громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будь-якої оплати та без комерційної мети», ─ зазначив Данило Гетманцев.

Щоб полегшити адміністрування ПДВ та пришвидшити оформлення посилок на митниці, Гетманцев пропонує:

  • за аналогією з наявним у країнах ЄС механізмом IOSS, запровадити можливість сплати ПДВ безпосередньо постачальником товарів або маркетплейсом чи іншою подібною платформою, за сприяння якої відбувалося постачання такого товару.
  • запровадити нову митну декларацію для товарів з незначною вартістю з набором даних, аналогічним митній декларації Н7, яка існує у країнах ЄС. При цьому, наявні зараз форми документів для декларування посилок зможуть використовуватися і надалі.

«Сплата ПДВ постачальником товару або маркетплейсом виключить необхідність додаткових митних платежів з боку покупця під час митного оформлення та сприятиме пришвидшенню митних процедур», – заявляє Гетманцев.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader
loader