Купівля Twitter: Комісія з цінних паперів США подала до суду на Маска
Купівля Twitter: Комісія з цінних паперів США подала до суду на Маска

Купівля Twitter: Комісія з цінних паперів США подала до суду на Маска

У вівторок, 14 січня, Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) подала на Ілона Маска до суду, звинувативши мільярдера в тому, що він занадто довго не розкривав інформацію про те, що в 2022 році купив велику частку в компанії Twitter.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

У позові, поданому до федерального суду Вашингтона, стверджується, що Маск порушив федеральне законодавство про цінні папери, бо він затримав розкриття інформації про свою початкову покупку 5% акцій Twitter на 11 днів.

За правилами SEC, інвестори мають розкривати інформацію про перетин порогу володіння 5% акцій протягом 10 календарних днів. У випадку Маска ця дата була 24 березня 2022 року.

У SEC заявили, що Маск до 4 квітня 2022 року не повідомляв про свою покупку, до того часу вже володіючи 9,2% акцій. За цей час він придбав акції Twitter на суму понад 500 млн доларів за штучно заниженими цінами, що завдало збитків іншим інвесторам.

За даними SEC, після цього розкриття ціна акцій Twitter зросла більш ніж на 27%.

Позов, поданий у вівторок, вимагає від Маска сплатити цивільний штраф і повернення прибутку, який він не заслужив.

Маск придбав Twitter за 44 мільярди доларів у жовтні 2022 року і перейменував його на X.

Алекс Спіро, адвокат Маска, назвав позов SEC кульмінацією «багаторічної кампанії переслідування» з боку регулятора. Він додав, що позов стосується лише « адміністративного порушення – несвоєчасного подання єдиної форми», і якщо його буде доведено, це тягне за собою лише «номінальне покарання».

Колишні акціонери Twitter вже подали на Маска до федерального суду Манхеттена через запізніле розкриття інформації. У цій справі Маск заявив, що його затримка була помилкою і заперечував наміри ввести в оману інших акціонерів.

Маск давно ворогує з SEC, зокрема після того, як вони подали на нього до суду в 2018 році через його пости в Twitter про можливість приватизації Tesla і із забезпеченим фінансуванням. Він врегулював цей позов, сплативши штраф у розмірі 20 мільйонів доларів, погодившись на те, щоб юристи Tesla заздалегідь переглянули деякі його пости в Twitter, і пішовши з посади голови ради директорів Tesla.

SEC також домагалася санкцій проти Маска після того, як у вересні минулого року він пропустив призначені судом свідчення для розслідування Twitter, щоб бути присутнім на запуску місії SpaceX Polaris Dawn на мисі Канаверал у штаті Флорида. Федеральний суддя в Сан-Франциско відхилив цей запит, оскільки пізніше Маск дав свідчення і погодився оплатити витрати SEC на проїзд.

Як повідомляв Укрінформ, за даними журналу Forbes, статки Маска, радника обраного президента США Дональда Трампа, становлять 417 мільярдів доларів.

Ілон Маск, який очолить після інавгурації Департамент ефективності уряду в адміністрації Трампа, матиме офіси на території комплексу Білого дому, в безпосередній близькості від наступного президента США.

Джерело матеріала
loader
loader