Українцям доводиться оплачувати рахункиза доставку газу, навіть якщо вони фактично не користуються блакитним паливом.
Наприклад, у Вінниці власники газового опалення, які тимчасово виїхали за кордон і не споживають газ, все одно зобов’язані щомісячно сплачувати 55,2 грн. У разі несплати газорозподільні компанії можуть звернутися до суду.
Рахунки за доставку газу нараховуються щомісяця незалежно від фактичного споживання. Для будинків із газовим опаленням ці суми можуть становити сотні гривень, а для квартир із газовими плитами — десятки. З 1 січня 2025 року оплата за доставку розраховуватиметься на основі обсягів газу, спожитого з жовтня 2023-го до кінця вересня 2024 року.
Методика розрахунку така: обсяг спожитого газу за рік ділиться на 12 місяців і множиться на тариф розподілу, встановлений у конкретному регіоні. Наприклад, якщо за рік спожито 1000 кубометрів газу, щомісячна плата за доставку в Києві становитиме 31,99 грн, а в Луцьку — 156,9 грн. Навіть у разі повного незастосування газу, але за наявності підключення, необхідно платити мінімальні нормативи:
- 39 кубів на рік — якщо газ використовується лише для приготування їжі;
- 126 кубів на рік — для приготування їжі та підігріву води;
- 314 кубів на рік — якщо газ використовується також для опалення.
Нерідко українці, які не споживають газ, вважають, що можуть уникнути оплати за його доставку. Однак така позиція може призвести до судових розглядів. Наприклад, мешканець Волині, який з 2022 року перебував за кордоном, спробував через суд скасувати платіж на 3874,2 грн. Проте суд зобов’язав його сплатити борг, оскільки він підключений до газопостачання.
Відключення від газової мережі або подання відповідної заяви до облгазу є єдиними способами уникнути нарахувань за доставку. Утім, більшість українців продовжують сплачувати не лише за саму доставку, а й за можливість користуватися газом, адже оператори розподільчих мереж вкладають кошти в утримання та ремонт інфраструктури.
Джерело: OBOZ.UA.
Останні новини України:
Українців попередили про підвищення тарифу на воду: названо суму після можливого зростання.
Українцям приходять завищені платіжки за газ: відомо, чому це може статись.
В Україні діють одразу кілька тарифів на електроенергію: частина українців заплатить менше у грудні.