Як Київстар посилив енергонезалежність мережі: досвід та плани на 2025
Як Київстар посилив енергонезалежність мережі: досвід та плани на 2025

Як Київстар посилив енергонезалежність мережі: досвід та плани на 2025

З початком повномасштабної війни компанія здійснила низку заходів для забезпечення надійності телекомунікаційної мережі. Завдяки цілеспрямованим діям, її енергетична стійкість зросла більш ніж утричі.

У 2022 році понад 2,3 мільярда гривень було спрямовано на придбання, встановлення та обслуговування обладнання для резервного живлення об’єктів інфраструктури. Це дозволило зменшити вплив відключень електроенергії на якість зв’язку.

Станом на початок 2025 року мережа включає понад 65 тисяч базових станцій, усі з яких обладнані резервними джерелами живлення. Встановлено понад 197 тисяч акумуляторів (АКБ 12 V 100 A·год) та понад 2700 генераторів, які підтримують роботу ключових вузлів інфраструктури.

У разі тривалих відключень зв’язок на критичних об’єктах  підтримується щонайменше три доби.

Загалом обладнання мережі працювало на резервному живленні майже 4 мільйони годин. На роботу генераторів витрачено понад 3 мільйони літрів палива.

У 2025 році планується встановити додатково понад 1000 генераторів і 52 тисячі акумуляторів. Найближчим часом очікується постачання ще 13 тисяч акумуляторів для посилення енергонезалежності мережі.

Резервування «Домашнього Інтернету»

Для забезпечення стабільності інтернет-послуг було встановлено близько 50 тисяч джерел безперебійного живлення у багатоквартирних будинках у 92 містах. Через часті відключення частину ДБЖ замінюють на нові залізо-фосфатні акумулятори, які забезпечують роботу до 10 годин. До кінця 2025 року передбачається встановити 85 тисяч таких акумуляторів.

Модернізація мережі

Розпочато впровадження технології GPON. Починаючи з 2025 року, нові будинки підключатимуться за цією технологією, а в багатоквартирних будинках, де вже є мережа FTTB, вона поступово доповнюватиметься GPON.

Також Київстар продовжує шукати додаткові можливості для забезпечення стійкості зв’язку. Компанія запрошує долучитися до співпраці на комерційній основі бізнеси, у яких є генератори з вільною потужністю від 8 кВт, і вони готові нею ділитися. Розглядається модель Generator As A Service на постійній основі з компенсацією вартості палива за надану потужність. За таким алгоритмом Київстар вже співпрацює з більше ніж 200 бізнес-партнерами.

 

Джерело матеріала
loader
loader