У Трампа розуміють роль Європи у мирних переговорах і повоєнних процесах - німецька експертка
У Трампа розуміють роль Європи у мирних переговорах і повоєнних процесах - німецька експертка

У Трампа розуміють роль Європи у мирних переговорах і повоєнних процесах - німецька експертка

Заяви з Москви про те, що Росія буде говорити про Україну виключно зі США навряд чи матимуть наслідком виключення з кола переговірників як України так і європейських партнерів, адже адміністрація Трампа не буде в цьому зацікавлена.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловила директорка Центру Сполучених Штатів і Європи Брукінгського інституту Констанц Штельценмюллер.

«Я не думаю, що це станеться. Європейці чітко дали зрозуміти, що не буде дискусій про Україну без України, і я вважаю дуже малоймовірним, щоб Білий дім за Дональда Трампа брав участь у переговорах з Росією без європейців. Тож не потрібно боятися, що європейці будуть відсторонені від процесу», - сказала експертка.

Водночас вона припустила, що Росія може спробувати говорити з окремими європейськими країнами, тими, які їм більше подобаються, але, знову ж таки, ці вимоги залишаться без наслідків.

На думку Штельценмюллер, навіть адміністрація Трампа усвідомлює, що їм знадобиться роль Європи в припиненні вогню, у відбудові України, у дипломатії тощо.

«Мені важко уявити, щоб американці мали справу тільки з росіянами», - повторила експертка.

Вона також зазначила, що Трампуже не говорить про завершення війни протягом 24 годин, але і згаданий ним 6-місячний термін, «теж не дуже реалістичний». Експертка визнала, що запитання, чи не припинять Сполучені Штати за нової адміністрації військову допомогу Україні, хвилює багатьох людей. Але, зауважила Штельценмюллер, перехідна команда Трампа повідомила європейським дипломатам, що вони продовжать військову підтримку Києва. Водночас Вашингтон буде очікувати, що європейці витрачатимуть набагато більше на оборону. Передбачити ж конкретно, що буде робити нова американська адміністрація, наразі важко не в останню чергу через непослідовність зовнішньополітичних уподобань різних груп американських «жорстких» правих, зазначила експертка.

На запитання, чи можна очікувати, що наступний уряд може спробувати пом’якшити санкції проти Росії, які адміністрація Байдена запровадила, в тому числі в останні дні, Штельценмюллер не виключила, що це можливо з «тієї простої причини, що за Трампом стоїть багато дуже потужних бізнес-інтересів, і ми не знаємо, якими є їхні стосунки з російськими бізнес-інтересами».

«Але я дуже рада, що адміністрація Байдена зробила це в останній момент і тому поставила планку дуже високо. І, звісно, ​​усі, в тому числі ЗМІ, зацікавлені аналітичні центри, будуть дуже уважно слідкувати, що там робитиме адміністрація Трампа. Ми можемо почати перевіряти назви підсанкційних підприємств», - сказала співрозмовниця агентства.

Як повідомлялось, останніми днями з Москви лунають заяви про те, що Кремль готовий говорити про Україну та ситуацію в Європі виключно з Вашингтоном.

Теги за темою
війна США Дональд Трамп Європа новини світу
Джерело матеріала
loader
loader