У "тіньовому флоті", який потрапив під санкції США, є шість ще не добудованих танкерів
У "тіньовому флоті", який потрапив під санкції США, є шість ще не добудованих танкерів

У "тіньовому флоті", який потрапив під санкції США, є шість ще не добудованих танкерів

У "тіньовому флоті", який потрапив під санкції США, є шість ще не добудованих танкерів

Шість російських нафтоналивних танкерів, які будуються на судноверфі «Звезда» (Приморський край), потрапили під санкції США, введені минулого тижня. Це перший випадок, коли Вашингтон заборонив танкери ще до того, як вони вийшли в море, а тим більше перевозили санкційні вантажі.

Про це пише Reuters.

Санкції, введені минулого тижня, викликали стрибок цін на нафту і збільшення вартості танкерних перевезень, оскільки адміністрація Байдена, що йде, зробила кроки, щоб завдати шкоди російському експорту нафти і перешкодити спробам Москви побудувати свій власний флот.

Шість танкерів, що будуються на «Зірці», опинилися серед 183 суден, які потрапили під удар. Серед них «Нурсултан Назарбаєв», «Олександр Беггров», «Олексій Боголюбов» і три танкери без назви: Zvezda 131080, Zvezda 131060 і Zvezda 131040.

Згідно з текстом санкцій, покупцем «Олександра Беггрова» і «Олексія Боголюбова» є російський «Совкомфлот», а покупцем решти чотирьох - судноплавний підрозділ «Роснефти» «Роснефтефлот». Обидва покупці також перебувають під санкціями США.

Санкції спрямовані проти так званого «тіньового флоту», який Росія використовує для запобігання ціновому обмеженню, запровадженому країнами G7 наприкінці 2022 року, що забороняє страхування і доставку від західних постачальників для російської нафти, що продається за ціною понад 60 доларів за барель.

За словами джерела в галузі, що займається торгівлею російською нафтою, розміщення суден, які ще будуються, в умовах санкцій може ускладнити Росії виправдання витрат на їх добудову.

Росія зіткнеться з нестачею танкерів для експорту нафти після введення санкцій, оскільки понад 60 % танкерів, занесених до списку, заходили в російські порти протягом останніх двох місяців, про що свідчать дані про судноплавство.

Брак суден для перевезення російської нафти вже призвів до різкого зростання фрахтових ставок по всьому світу.

Завод «Звезда», заснований 2015 року, є провідною російською верф'ю і єдиною в країні, здатною будувати великотоннажні судна нафтогазового флоту. Сама верф також потрапила під санкції США минулого тижня

Нагадаємо, «тіньовий флот» РФ складається зі старих суден, що належать непрозорим компаніям, зареєстрованим у країнах з низьким рівнем морської регуляції, таких як Габон. До введення санкцій і обмеження ціни на російську нафту на рівні $60 за барель у грудні 2022 року флот використовували переважно для обходу санкцій у таких країнах, як Іран і Венесуела. Однак після введення санкцій проти російської нафти, його масштаби зросли до 17% світового нафтового танкерного флоту.

Експерти попереджають, що тіньовий флот може стати ключовим елементом стратегічних морських перевезень Росії. Такі перевезення є невід'ємною частиною військової логістики, забезпечуючи доставку техніки, пального та інших ресурсів. Хоча власники цих суден, як правило, переслідують комерційні інтереси, Кремль може використовувати їх для підтримки своїх військових операцій.

Джерело матеріала
loader
loader