Більшість поляків не бачать України в ЄС і НАТО без розв’язання проблеми Волинської трагедії
Більшість поляків не бачать України в ЄС і НАТО без розв’язання проблеми Волинської трагедії

Більшість поляків не бачать України в ЄС і НАТО без розв’язання проблеми Волинської трагедії

Більшість поляків (59,5%) не бачать України в ЄС і НАТО до того моменту, поки у відносинах з Польщею не буде розв’язано проблеми, що стосуються Волинської трагедії.

Про це йдеться в опитуванні, проведеному центром United Surveys для видання Wirtualna Polska, передає Укрінформ.

На запитання «Наскільки пан/пані погоджуєтеся з наступним реченням: Я не уявляю собі вступу України до ЄС і НАТО, поки вона не впорається з минулим, тобто Волинською трагедією», 59,5% поляків погодилися з цим твердженням. На це питання «однозначно так» відповіли 36,4% поляків, а 23,1% - «скоріше так».

Натомість лише для 24,9% поляків вирішення проблематики Волинської трагедії у відносинах з Польщею не є необхідною умовою для приєднання України до ЄС та НАТО. На це питання «скоріше ні» відповіли 16% респондентів, а 8,9% - «однозначно ні».

Водночас 15,6% поляків заявили, що не визначилися з цього приводу.

Найбільше прихильників тези про неможливість приєднання України до ЄС та НАТО без вирішення проблематики Волинської трагедії є серед виборців правоконсервативних та націоналістичних партій, зокрема «Права і Справедливості» (PiS) і «Конфедерації» - 78%. Натомість значно менший відсоток таких осіб є серед прихильників ліволіберальних партій правлячої коаліції (Громадянська коаліція, Лівиця, Третій шлях) – 52%. Водночас не підтримують цю тезу 36% виборців правлячих ліволіберальних партій і лише 20% прихильників правоконсервативних і націоналістичних політсил.

Опитування було проведено 20-22 грудня змішаним способом серед 1000 дорослих поляків.

Як повідомляв Укрінформ, кандидат на посаду президента РП за підтримки опозиційної партії PiS Кароль Навроцький заявив, що "на сьогодні не бачить Україну в жодній структурі, ані в ЄС, ані в НАТО, поки не будуть вирішені важливі для поляків цивілізаційні питання". Він додав, що Україна не може стати частиною міжнародних союзів, поки не впорається з власним минулим, зокрема проблематикою Волинської трагедії у відносинах із Польщею.

На запитання польських журналістів прокоментувати цю ситуацію Зеленський зазначив: якщо України не буде в ЄС і НАТО, це означає, що вона не матиме гарантій безпеки і залишиться наодинці проти Російської Федерації. Він підкреслив, що якщо Навроцький не бачить Україну в цих союзах, тоді йому «потрібно йти тренуватися», оскільки може з'ясуватися, що він «повинен буде взяти в руки зброю, аби спільно зі своїми земляками захищати свою країну».

Своєю чергою президент РП Анджей Дуда згодом заявив в інтерв'ю польським ЗМІ, що висловлювання Зеленського про Навроцького під час зустрічі з польськими ЗМІ в межах його візиту до Польщі 15 січня було «суперечливою ситуацією» з огляду на триваючу виборчу кампанію в РП. На його думку, потрібно було дотримуватися «більшої поміркованості».

Теги за темою
Україна Євросоюз Польша НАТО
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader