Європа за прикладом Сполучених Штатів повинна розглянути можливість заборони соціальної мережі TikTok. Таку думку висловив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна, передає мовник ERR.
За його словами, останніми роками в Європі також спостерігали, як TikTok поширює дезінформацію, фейкові новини та впливає на результати виборів.
"Найяскравіший приклад цього надійшов нещодавно з Румунії, де результати першого туру президентських виборів були анульовані через втручання Росії у вибори через широку онлайн-кампанію", – сказав Тсахкна.
Міністр зазначив, що додатки на зразок TikTok не передають збалансовану інформацію, але дозволяють ефективно поширювати упереджену інформацію.
"TikTok – це не ЗМІ, а зброя впливу", – додав він.
Міністр зазначив, що TikTok збирає багато даних про користувача, але незрозуміло, хто може отримати до них доступ.
"Оскільки TikTok належить китайській компанії, існує законне побоювання, що дані можуть потрапити до китайської влади. В останньому звіті Служби зовнішньої розвідки також зазначено, що TikTok збирає велику кількість інформації, яка може бути корисною для збору розвідданих, шантажу, а також для кібератак", – наголосив глава МЗС.
Тому, на його думку, беручи до уваги ризики для безпеки, слід розглянути питання про заборону TikTok в Європі.
"Водночас в демократичних країнах повинні продовжуватися дискусії про те, як успішно протистояти натиску ворожих соціальних ботів на основі штучного інтелекту, чітка мета якого – втручання в демократичні процеси", – резюмував він.
- 14 січня 2025 року Bloomberg із посиланням на власні джерела стверджувало, що китайська влада розглядає варіант, за яким близький до Трампа мільярдер Маск може придбати американський бізнес TikTok.
- 17 січня Верховний суд США підтримав закон, який вимагає від ByteDance, китайської материнської компанії TikTok, або продати застосунок, або зіткнутися з забороною в США.
- Пізніше Трамп заявив, що "скоріш за все" надасть китайській соцмережі TikTok 90-денну відстрочку від потенційної заборони після того, як вступить на посаду 20 січня.
- 19 січня стало відомо, що соціальна мережа TikTok припинила роботу в США.