У понеділок Європейська комісія офіційно оголосила інтеграцію «Кодексу поведінки щодо протидії мові ворожнечі у мережі» до закону «Про цифрові послуги» (DSA), який заохочує добровільні кодекси поведінки для боротьби з ризиками в Інтернеті. Про це повідомив Euronews.
«Кодекс поведінки щодо протидії мові ворожнечі у мережі» був розроблений у 2016 році. Відтоді його підписали платформи Dailymotion, Facebook, Instagram, Jeuxvideo.com, LinkedIn, користувацькі сервіси Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok, Twitch, X та YouTube.
Відтак вони зобов’язуються створити мережу «Моніторингових репортерів», до якої запросити громадські організації або державні, які мають досвід у протидії незаконній мові ненависті. Вони мають здійснювати регулярний моніторинг того, як підписанти розглядають повідомлення із мовою ворожнечі, а для цього отримати доступ до щонайменше двох третин сповіщень про повідомлення з мовою воржені за добу.
«Інтегрований кодекс поведінки сприятиме дотриманню та ефективному застосуванню закону "Про цифрові послуги", говорячи про ризики поширення незаконного контенту у їхніх службах», — йдеться в прес-релізі Єврокомісії.
Офіційне визнання Єврокомісією, спільно з національними координаторами з DSA, покликане посилити спосіб, у який онлайн-платформи взаємодіють із контентом, який законодавство ЄС і національні закони визначають як незаконну мову ненависті.
Відповідність платформ перевірятиметься щорічно.
Кодекс практики щодо дезінформації проходить аналогічний процес. У жовтні 2024 року платформи звернулися до Єврокомісії із запитом оцінити, чи можуть добровільне виконання зобов'язань у протидії дезінформації може отримати офіційне визнання щодо виконання вимог закону «Про цифрові ринки».
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.