На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель
На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель

На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель

На Житомирщині навесні планують відкрити новий завод із переробки технічних конопель потужністю 4,5 тис. тонн сировини на рік.

Про це у Фейсбуці повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає Укрінформ.

На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель - Фото 1

«В індустріальному парку «МаʼРижани» у селі Рижани на Житомирщині на фінальну стадію вийшло будівництво нового заводу з первинної переробки технічних конопель. Вже на березень-квітень заплановано запуск виробництва натуральних волокон та костриці», - йдеться в повідомленні.

На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель - Фото 2

За словами депутата, у Рижанах здійснюється спроба відродження цілої галузі з переробки конопель. Виробництво волокна - масштабний, але лише перший етап переробки. Наступний етап - виробництво пряжі.

На Житомирщині будують завод з переробки технічних конопель - Фото 3

Обсяг інвестицій у першу лінію проєкту склав близько $25 млн, розвиток другої лінії потребуватиме вже близько $25 млн. Вихід на виробництво тканини з коноплі виведе загальну вартість проєкту на рівень $100-120 млн.

Обладнання для нового заводу ввезено із застосуванням нульової ставки ПДВ та ввізного мита.

Індустріальний парк “МаʼРижани” займає 28 га - це територія колишнього заводу з переробки льону. Вирощування й збирання першого урожаю технічних конопель на території 700 га власними силами організувала компанія “Ма’Рижани Хемп Компані”, яка керує індустріальним парком. Вже з наступного року цю площу планується збільшити до 1 200 га, а також залучити до проєкту ще 500-600 га фермерів Житомирщини.

Очікується, що вже за перший рік роботи новий завод дасть роботу 200 жителям Житомирщини й переробить 4,5 тис. т сировини. У наступні роки кількість робочих місць сягне 700, а обсяг переробки - до 12 тис. т.

Кисилевський зауважив, що індустріальні парки є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні», яка покликана сприяти розвитку внутрішнього виробництва, залученню інвестицій в реальний сектор на збільшенню несировинного експорту.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив проєкт закону, який запроваджує модель екоіндустріального парку в Україні та вдосконалює функціонування індустріальних парків.

Фото: Дмитро Кисилевський, ФБ

Теги за темою
Економіка Житомир
Джерело матеріала
loader