Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило важливе роз'яснення щодо правил відеофіксації процесу оцінювання повсякденного функціонування особи. Відомство наголошує на балансі між прозорістю процедури та захистом прав усіх учасників процесу.
"Відкритість і прозорість - основа нової системи. Як пацієнт, так і заклад охорони здоров'я мають право здійснювати відеофіксацію процесу оцінювання", - зазначається у повідомленні МОЗ на офіційній сторінці у Фейсбуці. Водночас міністерство підкреслює, що такі матеріали можуть використовуватися виключно для з'ясування об'єктивних обставин, наприклад, під час оскарження рішень.
Особливу увагу в роз'ясненні приділено захисту прав усіх учасників процесу. Публічне поширення відео- та аудіоматеріалів без згоди задіяних сторін категорично заборонене та розцінюється як порушення законодавства та прав людини.
МОЗ також інформує про механізм оскарження рішень експертних команд. Пацієнти мають право подати скаргу протягом 40 днів від моменту винесення рішення, яку розгляне Центр оцінювання функціонального стану особи. Міністерство закликає дотримуватися етичних норм та уникати будь-яких проявів агресії чи тиску під час процедури оцінювання.
"Лікарі експертних команд проробили титанічну роботу, щоб забезпечити вчасний перехід на нову систему оцінювання, і ця праця є дуже цінною", - наголошують у відомстві.
Як наразі отримати інвалідність в Україні:
Сьогодні в Україні функціонує понад 1500 експертних команд, у яких працює майже 6000 лікарів. Команди, розташовані у 290 медичних закладах по всій країні, вже опрацювали понад 10000 справ.