Уряд замовить у науковців розробки у сфері цифровізації та штучного інтелекту
Уряд замовить у науковців розробки у сфері цифровізації та штучного інтелекту

Уряд замовить у науковців розробки у сфері цифровізації та штучного інтелекту

Михайло Федоров пояснив, що раніше вчені самі вибирали, над чим працювати. Втім торік міністерства сформували технічне завдання на конкретні наукові розробки.

Кабінет Міністрів затвердив список з 22 розробок, які держава замовить у науковців. Деякі з них стосуються цифровізації і штучного інтелекту. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, раніше вчені самі вибирали, над якими розробками працювати. Торік різні міністерства, зокрема й Мінцифри, сформували технічне завдання на наукові розробки. «Сьогодні уряд затвердив список розробок, які вчені вже беруть у роботу», — написав Федоров.

Він назвав це «новим рівнем інтеграції» науки в реальний сектор економіки, коли розробки — це не лише статті й теорії, а конкретні технології для оборони, медицини, екології та промисловості.

Загалом держава замовляє 22 розробки. У фокусі наукових розробок вказані:

  • посилення національної безпеки;
  • розвиток енергетики — технології для отримання водневого палива;
  • агровиробництво — подолання наслідків бойових дій на землі сільськогосподарського призначення;
  • розвиток медичних технологій — нові методи лікування та діагностики онкологічних захворювань, розвиток реабілітаційної медицини на базі ШІ;
  • подолання наслідків екологічної катастрофи (ідеться про руйнування Каховської ГЕС та знищення Каховського водосховища);
  • цифровізація і штучний інтелект.

На розробку рішень у цих напрямах учені матимуть два роки та окремий бюджет на їхню реалізацію — понад 186 млн грн.

Федоров зазначив, що розробки мають бути готові до практичного використання, щоб зміцнювати оборону та розвивати економіку.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів підтримав запуск проєкту «Звіт про ураження», що дасть змогу цифровізувати та впорядкувати звітність про результати бойових дій у наших військах.

Крім того, Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я та Національною службою здоров’я розпочинають реформу з цифровізації військово-лікарських комісій (ВЛК).

Фото з відкритих джерел

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Кабмін наука
Джерело матеріала
loader
loader