У Європарламенті обговорили перемир’я в Газі та подальші кроки до миру
У Європарламенті обговорили перемир’я в Газі та подальші кроки до миру

У Європарламенті обговорили перемир’я в Газі та подальші кроки до миру

Європа має взяти відповідальність за дотримання перемир’я в Газі, відправивши туди спостерігачів та допомогу, а міжнародна спільнота - виробити шлях до реалізації рішення про дві держави.

Про це йшлося під час дебатів у Європарламенті, присвячених гуманітарній кризі та звільненню заручників у Газі, передає кореспондент Укрінформу.

«За останні 15 місяців ми змогли діяти відповідально, враховуючи всю складність конфлікту. У той час, як дехто обирає ідеологічний, опортуністичний, а іноді й антисемітський підхід, цей парламент продемонстрував лідерство», - наголосив член Європейської народної партії Антоніо Лопес-Істуріс Вайт.

За його словами, настав час виробити більш чіткий підхід щодо рішення про дві держави.

«Треба розпочати переговори для досягнення стійкого миру, з рішенням про дві держави. Тільки так ми зможемо захистити права обох народів. Ізраїль, який визнають його сусіди, і мирну, незалежну і демократичну палестинську державу», - підкреслив він.

На думку бельгійської депутатки Хілде Вотманс (центристська група Renew), Європа має подякувати США та Катару за посередництво, але залишатись самостійним гравцем і тиснути на Ізраїль.

«Перш за все, нам слід відправити європейських спостерігачів. Обидві сторони повинні поважати угоду про припинення вогню. По-друге, необхідно пересвідчитись, що всі європейські країни виконують міжнародний ордер на арешт (прем’єра Ізраїлю Нетаньягу - ред.), і по-третє - забезпечити імунітет європейців від будь-яких нападок Трампа», - заявила вона.

Центристи вважають рішення про дві держави єдиним шляхом до тривалого миру.

Тим часом ультраправі привітали з досягненням успішного перемир’я нового президента США Дональда Трампа. Зокрема, член німецької AfD Александер Селл (група «Європа суверенних націй») назвав інавгурацію Трампа, на яку запрошені й ультраправі лідери, святом миру і демократії.

«Війна закінчилася в той самий день, коли Дональд Трамп розпочав свій другий термін. Віктор Орбан, Джорджа Мелоні - всі вони у Вашингтоні. Це день для всіх тих, хто прагне миру, свободи і демократії. Припинення вогню в Газі засвідчує, що ще до вступу на посаду Дональд Трамп зробив для миру більше, ніж Шольц, Бербок чи фон дер Ляєн», - заявив Селл.

Позицію лівого крила Європарламенту озвучила Марія Грапіні (група «Прогресивний альянс соціалістів та демократів»). ВОна підтримала рішення про дві держави, однак наголосила, що розбудовувати Палестину слід як державу з демократичними інститутами, а не державу з ХАМАСом і Хезболлою.

«Ми засудили Росію за напад на Україну, але не повинні забувати, що на Ізраїль напав ХАМАС. І для того, щоб мати мир у цьому регіоні, ми всі - Європейський Союз, країни-члени, Організація Об'єднаних Націй - повинні думати про те, як можемо позбутися ХАМАСу і Хезболли. Якщо ми не викоренимо їх, якщо ці організації і далі матимуть гроші для процвітання, ми не зможемо досягти миру», - заявила Грапіні.

Як повідомляв Укрінформ, 19 січня набув чинності режим припинення вогню, про який домовилися уряд Ізраїлю та ХАМАС.

ХАМАС також передав співробітникам Червоного Хреста перших трьох заручниць, серед яких громадянки Румунії та Великої Британії.

ХАМАС 7 жовтня 2023 року напав на Ізраїль, вбивши близько 1200 осіб та захопивши до 250 заручників. Ізраїль у відповідь розпочав у секторі Гази військову операцію проти бойовиків.

Фото: АА

Теги за темою
Європарламент
Джерело матеріала
loader