У Міноборони роз'яснили, як працює нова система контролю за якістю речового майна для ЗСУ
У Міноборони роз'яснили, як працює нова система контролю за якістю речового майна для ЗСУ

У Міноборони роз'яснили, як працює нова система контролю за якістю речового майна для ЗСУ

У Міністерстві оборони надали роз'яснення, як працює нова система контролю за якістю речового майна для Збройних сил України і що це змінює.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

«Для контролю якості речового майна, яке отримують військовослужбовці Збройних сил України, Міністерство оборони використовує оновлену процедуру його приймання. За новим алгоритмом — речі, які в результаті перевірки не відповідають вимогам, повертаються постачальникам з аргументованими зауваженнями. Ті, своєю чергою, мають врахувати рекомендації та повернути речове майно вже належної якості», - ідеться у повідомленні.

У Міноборони роз'яснили, як працює нова система контролю за якістю речового майна для ЗСУ - Фото 1

З грудня 2023 року Центральне управління контролю якості розпочало змінювати систему приймання речового майна. Коли новий алгоритм тільки-но запрацював, у лютому-березні 2024 року постачальникам повертали 30-35% продукції через невідповідність вимогам.

Однак упродовж року завдяки оновленим правилам стан справ покращився – і тепер цей показник не перевищує 10%.

За словами заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова, «забезпечення Збройних сил України якісним речовим майном – це не лише питання стандартів, але й довіри до держави».

«Новий підхід до контролю якості створює прозорі умови, які стимулюють постачальників відповідати найвищим вимогам. Це ще один крок до підвищення ефективності та справедливості в системі оборонних закупівель», – зазначив Кліменков.

У Міноборони нагадали, що у грудні 2023 року було відновлено процедуру перевірки зразків речового майна у випробувальних лабораторіях.

Це дозволило здійснювати дослідження усіх показників сировини та матеріалів речового майна, що постачалися за укладеними договорами для потреб ЗСУ, та виявляти можливе використання постачальниками неякісних матеріалів для виготовлення товарів.

Крім того, Міноборони уклало договір з британським фондом State watch, який фінансує роботу незалежної лабораторії для проведення повторної ревізії у випадку підозри в необ’єктивних результатах тестових досліджень.

Також Центральне управління контролю якості змінило місце приймання майна – воно постачається на бази забезпечення та перевіряється безпосередньо на складах, щоб уникнути можливої підміни. Раніше постачальник міг доставляти речове майно безпосередньо у підрозділи після перевірки на виробництві.

«Головною задачею Центрального управління контролю якості стало створення таких умов, які б централізовано унеможливили участь компаній, що постачають неякісне майно, в тендерах. Це можливо лише завдяки створенню доказової бази», – зауважив начальник управління Ігор Лещенко.

Для обʼєктивності висновків перевірка відтепер проводиться не одноосібно, а колегіальним рішенням та фіксується на відео.

У разі порушень відео слугує доказовою базою як для виробника, так і для правоохоронних органів.

Крім того, впровадження нового алгоритму приймання речового майна покликано унеможливити тиск зацікавлених осіб на органи Міністерства оборони.

Цей процес закріплений нормативними актами та наказами Міноборони.

Як повідомляв Укрінформ, закупівельна агенція Міноборони «Державний оператор тилу» через необхідність приведення процедури до вимог чинного законодавства скасовує і переоголошує торги на закупівлю бронежилетів.

Теги за темою
Збройні сили України Міноборони
Джерело матеріала
loader