Закон про кіберзахист може бути ухвалений парламентом через два місяці
Закон про кіберзахист може бути ухвалений парламентом через два місяці

Закон про кіберзахист може бути ухвалений парламентом через два місяці

Документ передбачає створення системи реагування на кіберзагрози та посилення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Верховна Рада може розглянути законопроєкт про створення системи кіберзахисту у другому читанні через один-два місяці. Про це у коментарі Укрінформу повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко.

За його словами, до законопроєкту № 11290 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об’єктів критичної інформаційної інфраструктури» надходить багато правок і пропозицій.

«Мінімум два тижні є на те, щоб подати правки від колег-депутатів. Далі комітет повинен розглянути ці правки й висновок Головного науково-експертного управління парламенту. Я думаю, в кращому випадку законопроєкт розглянуть за місяць, а може, й за два», — сказав Федієнко.

Парламентський комітет з питань нацбезпеки та оборони, який працює над підготовкою законопроєкту № 11290 до другого читання, на засіданні 20 січня підтримав рішення прийняти пропозиції від ГНЕУ та ті, які не викликають дискусій. Участь в обговоренні законопроєкту взяли представники апарату РНБО, Держспецзв’язку, Міністерства оборони, Служби безпеки України.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 11290 за основу 8 січня. Документ передбачає створення та забезпечення функціонування національної системи реагування на інциденти кібербезпеки, кібератаки, кіберзагрози щодо інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, в яких обробляються державні інформаційні ресурси або інформація з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Крім того, за словами міністерки юстиції Ольги Стефанішиної, законопроєкт передбачає створення професійної мережі фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців. «Це буде частина того самого “Пентагону для державних реєстрів”. Але це лише частина плану з посилення», — повідомила очільниця Мін’юсту.

Нагадаємо, напередодні віце прем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції — міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила, що міністерство після російської масштабної кібератаки збирається імплементувати новий механізм захисту даних.

За її словами, уже розроблено план створення такого собі «Пентагону» для державних реєстрів, який, як очікується, буде швидко імплементований. Відповідна команда вже працює над запуском цієї ініціативи.

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader