Україні потрібні нові підходи до компенсацій за втрачене житло - експертка
Україні потрібні нові підходи до компенсацій за втрачене житло - експертка

Україні потрібні нові підходи до компенсацій за втрачене житло - експертка

В умовах обмежених ресурсів Україна має змінити підходи до виплат компенсацій за втрачене житло, запровадивши систему часткових виплат усім постраждалим.

Таку думку висловила координаторка житлово-комунальних програм громадянської мережі Опора Тетяна Бойко в інтерв'ю Укрінформу.

"Треба переходити до реалізації непопулярного рішення, коли людям компенсуватимуть лише частину втрат – зате всім. А решту компенсації нададуть тоді, коли Росія заплатить за все", - зазначила Бойко.

Вона наголосила, що в реаліях сьогодення близько 90% людей, які звернуться по компенсацію за втрачене житло на тимчасово окупованих територіях, не зможуть її отримати через відсутність достатнього фінансового ресурсу.

За її словами, часткову допомогу-компенсацію можна було б використовувати як перший внесок на придбання житлана умовах пільгового кредитування.

"Зараз ВПО з окупованих територій дуже розчаровані. Адже хтось в умовному Ірпені може отримати компенсацію за чотири об'єкти нерухомості, які були зруйновані, а якщо ти з Бахмута, то не маєш права ні на що", - підкреслила Бойко.

Вона переконана, що зараз настав час для системних змін у підходах до компенсацій, оскільки в найближчій перспективі Україна не може розраховувати на значні зовнішні інвестиції для відбудови.

Як повідомлялося, за час роботи програми «єВідновлення» було сформовано 12 тисяч житлових сертифікатів, а майже 5 тисяч сертифікатів вже реалізовано і їх власники переїхали у нові домівки.

У грудні 2024 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №11161, який спрощує процедуру призначення компенсації за знищене чи пошкоджене майно, що знаходиться на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих РФ.

Джерело матеріала
loader
loader