Про це повідомила координаторка житлово-комунальних програм громадянської мережі Опора Тетяна Бойко в інтерв'ю Укрінформу.
"У нас вже ухвалено відповідний закон (але наразі незрозуміло, що з підзаконними актами), згідно з яким громади повинні провести інвентаризацію об’єктів, які можуть бути використані як житло для ВПО. Буде створено єдиний реєстр, інформаційно-аналітичну систему", - зазначила Бойко.
За її словами, громади також мають зробити розрахунки щодо необхідних ресурсів для переобладнання цих об'єктів на соціальне житло для ВПО.
"Десь це невеликі кошти – скажімо, лише на поточний ремонт (але таких об’єктів дуже мало). У більшості випадків потрібна комплексна реконструкція", - підкреслила вона.
За даними експертки, обсяг соціального житла в Україні становить лише 1,5%, що значно менше, ніж у європейських країнах.
"Завдяки начебто позитивному для людей кроку – масовій приватизації у 90-ті, обсяг такого житла в Україні не перевищує 1,5%, тоді як у більшості європейських країн таких помешкань на порядки більше", - додала Бойко.
Як повідомляв Укрінформ, державна програма субсидій на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб запрацює в Україні з 29 січня; для оформлення виплат потрібно звернутися до Пенсійного фонду або у ЦНАП.