22 січня - День Соборності України: що це за свято та які традиції
22 січня - День Соборності України: що це за свято та які традиції

22 січня - День Соборності України: що це за свято та які традиції

Щорічно, 22 січня, на честь проголошення возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в Україні відзначають День соборності.

Тому не дивно, що День Соборності дуже важливий для нашої країни, тому ми вирішили написати історії та традиції урочистостей.

День соборності України 2025: історія свята

День соборності України почали відзначати ще з 1990 року, ось тільки саме свято було неофіційним. 21 січня 1990 року було організовано " живий ланцюг " . Історія цієї традиції починається 1990 року — тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного.

Ланцюг розпочинався у Києві на Софійській площі та прямував на Житомир, Рівне, Львів, Тернопіль, Стрий, Івано-Франківськ. Чисельна кількість українців (за даними в акції взяли участь 3 мільйони осіб) об'єдналися у живий ланцюг, ще раз засвідчуючи акт з'єднання між різними землями країни. З того часу живі ланцюги на честь цього свята влаштовують у різних містах України.

Але згодом День соборності України став більш значущим для нашої країни, а згодом його визнали офіційним святом. Сталося це 1999 року за указом президента України Леоніда Кучми. У грудні 2011 року тодішній президент Віктор Янукович скасував День свободи 22 листопада та День соборності 22 січня та заснував День соборності та свободи 22 січня.

Одним із культурних символів є пісня "За Україну", яка стала виразником ідеї соборності.

Пісня за віршами українського поета Миколи Вороного, опублікованих на початку 1917 року. Пісня швидко поширилася серед січових стрільців, уже наприкінці року її співало українське військо не лише у Галичині, а й у всій Україні.

Цього року, як і раніше, святкування відбуватимуться з урахуванням обмежень безпеки. Влада закликає українців брати участь у заходах відповідально, зокрема дистанційно долучатися до онлайн-стриму урочистостей

Джерело матеріала
loader
loader