У Львові нейрохірурги врятували 7-місячну дівчинку з рідкісною аневризмою судин головного мозку
У Львові нейрохірурги врятували 7-місячну дівчинку з рідкісною аневризмою судин головного мозку

У Львові нейрохірурги врятували 7-місячну дівчинку з рідкісною аневризмою судин головного мозку

Спеціалісти Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова прооперували немовля із рідкісним вродженим захворюванням - аневризмою вени Галена. Таке захворювання трапляється лише в одного малюка на 25 тисяч новонароджених. Оперувати маленьку пацієнтку львівським хірургам допоміг відомий нейрохірург українського походження з Угорщини Степан Гудак. Про це розповіли у Першому медоб'єднанні Львова.

Лікарі називають цю патологію - “бомбою” у голові, бо може розірватись будь-якої миті, спричинити крововилив та смерть. Також ця вада призводить до виникнення низки інших небезпечних серцево-судинних недуг. 

Боротьбу за життя Соломійки Одейчук з Рівненщини лікарі розпочали ще до її народження – на 32-му тижні вагітності. Тоді медики і виявили, що у дівчинки вкрай рідкісна аномалія судин головного мозку – аневризма вени Галена.

- Після обстеження лікар покликав свого колегу і приніс мені товсту медичну енциклопедію, де і йшлося про цей діагноз. Сказав, що захворювання рідкісне настільки, що з ним він стикався хіба коли вчився в університеті, - каже мама дівчинки.

Серед усіх можливих аномалій судин головного мозку ця найскладніша. Виникає так: у мозку формується патологічне з'єднання між артеріями та веною Галена. Через це кров до останньої надходить надто швидко та інтенсивно – під тиском, що і призводить до патологічного розширення судини. В ній утворюється так звана куля, яку лікарі називають "бомбою".

 Через високі ризики вагітну Соломійкою жінку рівненські медики скерували до Києва. Там крихітка і з’явилася на світ. А за порятунком новонародженої родину направили вже до львівських нейрохірургів. 

- На жаль, діти з таким діагнозом дуже часто не доживають і до 1 року. Та є операція – ризикована – втім та, що дає шанс на порятунок. Батьки на неї погодились, а ми взялися за підготовку. Почекали 6 місяців, аби Соломія підросла і були більші шанси на те, що її організм витримає втручання, — розповідає завідувач нейрохірургічного відділення Дитячої Лікарні Святого Миколая Тарас Микитин.

На цю операцію до Львова приїхав нейрохірург з Угорщини Степан Гудак. За свою практику він обʼїздив пів світу і врятував життя понад пів сотні дітей з аневризмою вени Галена. 

 На момент операції Соломійці виповнилось вже 7 місяців. А діаметр аневризми був у 5 разів більший за саму вену. Нейрохірурги виконали втручання мінінвазивно, тобто через один маленький розріз на нозі, через який і “закрили” аневризму. Вони перекрили доступ певних судин до вени спеціальним клеєм, що послабило ток крові та зменшило тиск. Операція минула успішно і з часом аневризма має зменшитись. Менш ніж за тиждень після втручання Соломійка поїхала додому. Тепер її життю нічого не загрожує.

  • У  серпні у Лікарні святої Анни у Львові прооперували породіллю 38-річну Галину Карп'як із села Бачів на Львівщині. Для жінки - це вжеп'ятий кесарів розтин. Медики зізнаються, що раніше не доводилося робити понад чотири такі операції одній жінці.
  • 10 червня у Першому медоб'єднання Львова повідомили, що медики Лікарні святого Миколая виходили дівчинку, яка народилася на 24-му тижні вагітності вагою лише 600 грамів. Дитина була у лікарні сім місяців.
Джерело матеріала
loader