Документальна стрічка «Стрічка часу» режисерки Катерини Горностай увійшла до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю та матиме шанс здобути найвищу нагороду фестивалю — «Золотого ведмедя».
Це перший український фільм із часів «Трьох історій» Кіри Муратової (1997), який потрапив до головної конкурсної програми Берлінале.
Про фільм
«Стрічка часу» фокусується на житті українських шкіл, учнів і вчителів із різних регіонів України під час війни. У стрічці показані будні навчальних закладів Харкова, Запоріжжя, Чернігова, Миколаєва, Очакова, Бучі та інших міст.
Унікальність фільму полягає у відсутності закадрового голосу, інтерв’ю чи реконструкцій. Замість цього акцент зроблено на реальні події, які відбувалися протягом одного року.
«Ми хотіли зосередитися на простих, але емоційних моментах, як-от сльози на першому дзвонику чи випускні стрічки, які тепер набули нового значення в умовах війни», — зазначає режисерка.
Стрічку створено за ініціативи громадської спілки «Освіторія», а виробництвом займалася студія 2Brave Productions.
Берлінський міжнародний кінофестиваль 2025 року триватиме з 13 по 23 лютого. Фестиваль розпочнеться прем’єрою німецької драми «Світло» режисера Тома Тиквера.
Цього року в основному конкурсі представлено 19 фільмів, серед яких:
«Блакитний місяць» Річарда Лінклейтера,
«Континенталь 25» Раду Жуде,
«Відображення в мертвому діаманті» Гелен Каттет і Бруно Форзані.
Головою журі основного конкурсу стане американський режисер Тодд Гейнс.
Попередні досягнення режисерки
Катерина Горностай вже брала участь у Берлінале зі своїм повнометражним дебютом «Стоп-Земля» у 2017 році. Тоді фільм здобув нагороду «Кришталевий ведмідь» у програмі Generation 14+.
За міжнародний піар «Стрічки часу» відповідає Клавдія Томассіні, відома своєю роботою над документальною стрічкою «20 днів в Маріуполі» режисера Мстислава Чернова.
«Стрічка часу» не лише висвітлює буденність воєнного часу в Україні, а й розповідає про стійкість і людяність, що залишаються незламними навіть у найскладніших умовах.