Ви дізнаєтесь:
Багато українців згадуючи часи, коли долар був по 5 грн, як "золоті", вважаючи, що це був найнижчий показник на усі роки незалежності України. При цьому мало хто насправді знає, коли в Україні був найнижчий курс долара.
Главред проаналізував показники курсу долара в Україні за допомогою сайту Мінфіну з 1991 року по сьогодні і виявив цікаві "сторінки" цього показника.
Найнижчий курс долара в Україні був офіційно зафіксований у 1992 році, коли валюта гривня ще не була впроваджена, а використовувалися купоно-карбованці.
У цей час долар коштував менше ніж 1 гривню в еквіваленті. Однак після впровадження гривні в 1996 році її курс до долара встановився на рівні 1,8 грн/долар. Це був один із найстабільніших періодів для української валюти.
У 2000-х роках в Україні також спостерігалася відносна фінансова стабільність. Починаючи з 2000 року, Національний банк України встановив фіксований курс долара на рівні 5 грн/дол. Цей курс утримувався майже 8 років, аж до 2008 року, коли фінансова криза призвела до значного знецінення гривні. В результаті, долар подорожчав до 8 грн.
І хоча на той момент така вартість долара шокувала багатьох українців, вже через декілька років вони згадували "долар по 8" як розкіш минулогою Справа в тому, що анексія Криму та початок воєнних дій на сході України призвели до різкого знецінення гривні.
Вже до кінця 2014 року долар зріс до 15 грн, а в наступні роки курс сягнув позначки 25 грн і більше. Здавалося, долар по 25 гривень вже досить високий показник, але у 2025 році цього оцінюють по іншому і згадують, який курс долара був в Україні до повномасштабної війни з ностальгією.
Адже вже у 2023 році офіційний курс, встановлений НБУ, становив близько 36,6 грн/дол через повномасштабне вторгення країни-агресорки Росії в Україну і вже не так різко, але зростає протягом двох років. Станом на 22 січня 2025 року 1 долар США еквівалентний 42 українським гривням.
Інші новини про валюту:
Що за відомство Мінфін?
Міністерство фінансів України - центральний орган виконавчої влади України, який формує та реалізує державну фінансову і бюджетну політику, а також визначає політику в митній та податковій сфері, повідомляє "Вікіпедія".