Про це у соцмережі Х повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначається, партнерство Росії та Ірану майже напевно було зумовлене взаємними безпековими та економічними інтересами, оскільки держави зблизилися після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в 2022 році.
«Росія залишається залежною від іранської військової підтримки, оскільки війна в Україні триває. Однак рівень недовіри зберігається, і напруженість у відносинах, швидше за все, буде перешкоджати розширенню їхньої співпраці», - йдеться у зведенні.
Наголошується, що ця угода є частиною ширшої структури співпраці між РФ та Іраном у різних галузях. Вона майже напевно є підтвердженням зобов'язань щодо зміцнення двосторонніх зв'язків двох країн. Угода охоплює співпрацю у сфері оборони і безпеки, економіки, торгівлі, транспорту, енергетики, технологій, інформаційної безпеки та безпеки кіберпростору.
На відміну від угод Росії з КНДР і Білоруссю, угода між Москвою та Тегераном не містить положення про взаємну оборону, звертають увагу у британській розвідці.
«Цілком ймовірно, що угода створює правову основу для подальшої ірансько-російської співпраці, формалізуючи існуючі та майбутні спільні зусилля. Однак навряд чи вона стане значним поштовхом для розвитку партнерства або суттєво розширить сферу їхньої поточної співпраці», - вважають аналітики.
Як повідомляв Укрінформ, 17 січня Росія та Іран уклали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство.