У The Hill висловили свій погляд на ультиматум Трампа Путіну
У The Hill висловили свій погляд на ультиматум Трампа Путіну

У The Hill висловили свій погляд на ультиматум Трампа Путіну

У The Hill висловили свій погляд на ультиматум Трампа Путіну

Трамп взявся до своїх передвиборчих обіцянок щодо війни в Україні.

Президент Трамп у перші ж дні свого перебування при владі посилює тиск на Владіміра Путіна, намагаючись змусити російського лідера сісти за стіл переговорів для укладення угоди про припинення війни в Україні. Трохи більше ніж через 48 годин після повернення до Білого дому Трамп заявив, що Путін "руйнує свою країну" майже трирічною війною проти Києва, і пригрозив посиленням санкцій проти Росії, якщо угода не буде швидко досягнута.

Така погроза Трампа Путіну — це перший крок у спробах Трампа показати, що його політика "миру через силу" може покласти край найбільшій сухопутній війні в Європі майже за сто років, вважає Лора Келлі, зовнішньополітичний репортер газети The Hill.

Президент вже досяг перших дипломатичних успіхів на Близькому Сході.  Але Трамп заявив, що врегулювання війни Росії в Україні є складнішим завданням, ніж на Близькому Сході.

Якщо Трамп хоче використати важелі впливу на Росію, йому знадобиться єдність з Європою, вважає Сем Грін, директор з питань демократичної стійкості Центру аналізу європейської політики, аналітичного центру, що базується у Вашингтоні. Це може виявитися складним завданням, якщо він виконає свою обіцянку запровадити високі тарифи на континенті.

"Я думаю, що реальність така, що Трамп не має — США в цілому не мають — величезних важелів впливу на жодну зі сторін у цьому конфлікті. Не виключено, що Трамп, Волтц і Рубіо — і хто б не був важливим у зовнішній політиці — сядуть за стіл переговорів, визначать всі інтереси, що перетинаються, і почнуть розставляти пріоритети", — сказав Грін, маючи на увазі радника з питань національної безпеки Майка Волтца і держсекретаря Марко Рубіо.

Грін також вважає, що Путін, ймовірно, може "продати" угоду російській громадськості, але йому все одно буде важко погодитися припинити війну.

Келлі додає, що Путін, можливо, і постраждав від війни, але він "не зламався". Адже російський лідер використовував внутрішнє військове виробництво для підтримки економіки й покладався на мережу країн для обходу міжнародних санкцій — таких як Китай, Індія, Іран і Північна Корея. 

Раніше аналітики CNN зазначали, що погрози Трампа можуть зіграти на руку Москві, надаючи Путіну можливість використати будь-яке припинення вогню для закріплення своїх територіальних здобутків і відновлення військових ресурсів. Експерти також вказують, що ультиматум Трампа виглядає радше як задобрювання "російських яструбів" у його новій адміністрації, ніж як реальна загроза рішучих дій.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader