Більшість робить помилку: названо найкращий час для пиття кави вранці
Більшість робить помилку: названо найкращий час для пиття кави вранці

Більшість робить помилку: названо найкращий час для пиття кави вранці

Експерт визначив ідеальний час для насолоди чашкою кави, що допоможе уникнути посткофеїнової ломки та отримати максимальну користь.

Ви дізнаєтесь:

Як показали дослідження, найбільшу користь приносить кава, випита не одразу після пробудження, а в оптимальний момент. За словами Зари Хіріджі, дієтолога та засновниці Flourish with Zara, правильний час для кави залежить від природного рівня кортизолу в організмі.

Зростання популярності теми "найкращий час для кави" (на 200% лише за місяць) свідчить про зростання інтересу до цього питання серед споживачів.

"Одразу після пробудження ваше тіло виділяє кортизол - гормон, пов'язаний з бадьорістю. Пити каву під час цього сплеску може здатися зайвим". Замість цього рекомендується почекати від 30 до 90 хвилин, щоб дати кортизолу виконати свою роботу. Зара сказала: "Введення кофеїну після цього періоду доповнює ваш природний ритм, а не конкурує з ним, забезпечуючи більш плавне і помітне підвищення", - сказала вона.

Споживання кави одразу після пробудження може викликати різкий підйом енергії, який часто змінюється післяобіднім спадом. Натомість відкладання першої чашки кави на певний час допомагає підтримувати стабільний рівень енергії протягом дня. Це чудовий вибір для тих, хто хоче залишатися продуктивним і енергійним.

Щодня у світі випивається понад 2,25 мільярда чашок кави, що робить її найпопулярнішим напоєм. Проте надмірне вживання може нейтралізувати її корисні властивості.

Експертка Зара рекомендує оптимальну кількість кави для щоденного споживання, передає Express.

"Коротка відповідь полягає в тому, що не існує універсальної цифри. Тим не менш, більшість досліджень вказують на те, що три-чотири чашки на день, або приблизно 300-400 мг кофеїну, є розумною верхньою межею для багатьох здорових дорослих людей", - вказує вона.

Експерт додає, що у цьому діапазоні часто спостерігаються такі переваги, як підвищена уважність, поліпшення когнітивних функцій та потенційний позитивний вплив на метаболізм.

"Якщо ви помітили, що ваша концентрація уваги погіршилася або ви втомлюєтеся в другій половині дня, це може бути ознакою того, що ви переходите межу своєї толерантності. Ще одна річ, на яку варто звернути увагу, - це залежність. Якщо вам потрібно випити кілька чашок, щоб відчути базову функціональність, це може бути сигналом до зменшення дози або короткої перерви у вживанні кофеїну, щоб відновити чутливість", - сказала вона.

Для тих, хто зловживає кофеїном, Зара радить кілька стратегій. Один із методів — циклічне споживання кави, яке включає "стратегічні паузи", що дозволяють перезавантажити чутливість організму до кофеїну. Такий підхід допомагає знову посилити ефективність кави після перерви.

Як альтернативу, вона пропонує замінити хоча б одну чашку звичайної кави на декофеїнізовану, щоб дати рецепторам відпочинок. Крім того, Зара радить звернути увагу на інші продукти та напої, які можуть посилити дію кофеїну, забезпечуючи додаткову користь для організму.

"Зелений чай, що містить сполуку L-теанін, діє синергічно з кофеїном, покращуючи концентрацію уваги, допомагаючи створити спокійний, але бадьорий психічний стан, ідеальний для продуктивності", - сказала вона.

Додавання трохи жирного молока або змішування кави з несолоним вершковим маслом може мати позитивний ефект. Як зазначає Зара, "корисні жири уповільнюють засвоєння кофеїну, забезпечуючи більш рівномірний та тривалий приплив енергії, замість різкого підйому".

Споживання складних вуглеводів і продуктів, багатих на білок, також сприяє підтриманню стабільного рівня енергії та нормалізації рівня цукру в крові. Це, за словами Зари, "допомагає уникнути раптового спаду сил, характерного для шанувальників кави".

Якщо ж ви переборщили з кількістю кави або хочете швидше нейтралізувати її ефекти, дієтолог пропонує дієві рекомендації.

"Вода - це ключ. Кофеїн є м'яким сечогінним засобом, тому вживання води протягом дня, особливо разом з кавою, може допомогти запобігти зневодненню організму і відчуття млявості, яке може виникнути після нього. Продукти, багаті на магній, можуть допомогти розслабити нервову систему і протидіяти надмірному вживанню кофеїну. Банани, мигдаль, шпинат і темний шоколад є чудовими джерелами магнію, а трав'яні чаї, такі як ромашковий, можуть допомогти компенсувати будь-яку надмірну стимуляцію в кінці дня", - резюмує вона.

Вам також може бути цікаво:

Що потрібно знати про Express.co.uk

Express.co.uk - британський таблоїд, який є цифровим підрозділом Daily Express і Sunday Express - одного з найвідоміших і надійних британських новинних брендів.

З 1900 року Express надає мільйонам читачів інформоване висвітлення найважливіших світових подій як у друкованому вигляді, так і в режимі онлайн.

Як кажуть у виданні, вони щодня намагаються надати читачам найкращу журналістику, інформувати та розважати.

Джерело матеріала
loader