Наступного року першокласників в Україні поменшає на третину
Наступного року першокласників в Україні поменшає на третину

Наступного року першокласників в Україні поменшає на третину

Наступного року першокласників в Україні поменшає на третину

У міністерстві вважають, що школи потрібно оптимізувати.

Кількість першокласників у школах України катастрофічно знижується. За прогнозами Міністерства освіти і науки, кількість першокласників у 2029 році буде щонайменше на 30% меншою, ніж цього року. І громадам по всій країні потрібно вже зараз готувати мережі шкіл до такого сценарію.

Про це у розповіла заступниця міністра освіти і науки Галина Кузьмичова, передає Укрінформ.

"Кількість тих дітей, які зараз навчаються у першому класі по відношенню до тих, які вчаться у сьомому, менша на понад 30%. І якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року у перший клас підуть ще на 30% менше діток, ніж зараз вчаться у першому класі. Опираючись на ці дані, ми повинні будувати нашу майбутню інфраструктурну політику", - сказала Кузьмичова.

За її словами, йдеться насамперед про підготовку існуючої мереж закладів освіти до нових реалій. Адже на перше місце потрібно ставити якість наданих освітніх послуг.

"Ми можемо далі продовжувати замовчувати і бути в ілюзії, що майже 13 тисяч шкіл по Україні мають потенціал для життя. Це може бути політично вигідною позицією. Та чи відповідає це дійсності? Ні, звичайно. Адже більше 50% шкіл вже зараз мають наповненість 200 і менше дітей. А далі буде ще менше. І все це впливає на якість освіти", - запевняє заступниця міністра освіти і науки.

На її думку, головну роль в оптимізації мережі шкіл мають відігравати саме громади. І опиратися при цьому вони мають не на існуючі будівлі, які тут існували з часів Радянського Союзу, а з точки зору можливості надати якісну освіту дітям громади, щоб вони були конкурентноздатні на ринку праці.

Чи справді школам потрібна "оптимізація" (читай - закриття), чи, можливо, треба піклуватися про те, щоб діти поверталися з батьками до України, де їм забезпечать належні умови життя, навчання і безпеки. Тому що головна причина катастрофічного зменшення кількості першокласників. звісно, криється у війні. І чи справді якість навчання залежить виключно від наповненості шкіл учнями?

Проблеми школи криються не тільки (і не стільки) у необхідності оптимізації кількості шкіл. Нас в Україні поменшало й не факт, що побільшає. Чим можна замінити кількість? Тільки якістю людського капіталу. Й тому для нас неймовірно актуальною стає проблема падіння якості освіти в Україні. Докладніше читайте у статті Оксани Онищенко "Не провал, а обрив. Чому падає якість шкільної освіти".

Джерело матеріала
loader
loader