Попри війну, яку розв'язала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та соцвиплати. Деякі пенсіонери, щоб подовжити отримання виплат, мають пройти процедуру ідентифікації. Видання «На пенсії» розповіло, які питання можуть задавати під час цієї процедури.
Як пенсіонерам підготуватись до відеоідентифікації
Під час ідентифікації пенсіонерам можуть ставити такі питання:
- Чи даєте ви згоду на проведення відеоідентифікації, у тому числі на відеофіксацію вашої особи та (або) екрана з вашим зображенням, а також пред’явлених вами документів?
- Назвати прізвище, ім’я та по батькові.
- Назвати дату народження.
- Назвати місце народження.
- Повідомити реквізити паспортного документа (серія (за наявності), номер, дата видачі паспорта громадянина України, найменування уповноваженого суб’єкта, який видав документ, термін дії (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).
- Назвати ідентифікаційний код. Якщо він відсутній, повідомити, чи ви коли-небудь відмовлялися від коду? Якого року це було?
- Чи маєте ви пенсійне посвідчення? Назвіть його реквізити.
- Назвати номер телефону, адресу електронної пошти або інший спосіб зворотного зв’язку.
- Назвати зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання.
- Коли ви востаннє зверталися до органів Пенсійного фонду України? З яким питанням? Назвіть місто, де розташований орган, до якого ви зверталися.
Також під час проведення процедури ідентифікації пенсіонерам можуть задати додаткові питання. Загалом час відеоідентифікації становить близько 20 хвилин.
Раніше у Пенсійному фонді України розповіли, де пенсіонер може ознайомитись з рішенням про проходження відеоідентифікації.