Китай, Росія, Іран і КНДР є реваншистською віссю, яка загрожує світовому порядку - Мерц
Китай, Росія, Іран і КНДР є реваншистською віссю, яка загрожує світовому порядку - Мерц

Китай, Росія, Іран і КНДР є реваншистською віссю, яка загрожує світовому порядку - Мерц

Китай, Росія, Іран і КНДР є реваншистською, антиліберальною віссю держав, що становить небезпеку всьому світовому мирному порядку.

Таке бачення висловив лідер Християнсько-демократичного союзу та кандидат у канцлери ФРН Фрідріх Мерц під час виступу в Фонді Кербера в Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

«Китай, Росія, а також Іран, Північна Корея та інші не працюють ізольовано один від одного. Навпаки. За останнє десятиліття виникла вісь автократій, яка здійснює дестабілізуючий вплив у всіх регіонах світу, розхитує політичний Захід і використовує кризові події на свою користь. Ми стикаємося ні з чим іншим, як з реваншистською антиліберальною віссю держав, яка відкрито прагне системної конкуренції з ліберальними демократіями. Ця вісь автократій багато в чому підтримує одна одну», - сказав Мерц.

Як приклад він навів такі факти: Іран постачає Росії безпілотники, Китай - напівпровідники, а Північна Корея - війська і боєприпаси. Натомість Росія донедавна співпрацювала з Іраном у Сирії, постачає дешеву нафту та газ Китаю; Росія та Китай підтримують Північну Корею в її економічному виживанні та військовому зростанні.

«Мова йде не про другорядні заходи підтримки, а про стратегічний баланс. Північнокорейські міжконтинентальні балістичні ракети, оснащені ядерними боєголовками, незабаром можуть досягти американського материка», - застеріг німецький політик.

Найяскравішим проявом «ерозії» принципів ліберального міжнародного порядку, заснованого на правилах, він назвав російську агресію проти України. Політик констатував, що незважаючи на величезні людські та матеріальні втрати з російського боку немає жодних ознак «зміни мислення». Путін перевів свою країну на військову економіку і продовжує озброюватися в масштабах, які значно перевищують потреби власної національної оборони РФ.

«Таким чином, його претензії не обмежуватимуться Україною, а поширюватимуться на всю територію колишнього Радянського Союзу. Експерти дають нам лише кілька років, поки Росія зможе кинути виклик НАТО конвенційним збройним способом», - попередив консерватор.

«Наша власна безпека перебуває не лише перед абстрактною, але перед нагальною загрозою з боку найбільшої з географічної точки зору держави планети, з боку Росії», - продовжив він.

Одним із центральних завдань наступного німецького уряду буде, щоби європейська спільнота не просто більш-менш вистояла на цьому зламі епох, але щоби вона вийшла з нього сильнішою і більш згуртованою, сказав Мерц.

Він переконаний, що Німеччина не зможе відповідати сьогоднішнім викликам нинішніми інструментами, і обіцяє в разі отримання вотуму довіри від виборців на виборах оптимізувати зовнішню та безпекову політику. Для цього він пропонує 3 кроки: відновлення активної ролі Німеччини в європейські і безпековій політиці шляхом перебирання на себе більшої відповідальності, повернення втраченої довіри до ФРН з боку міжнародних партнерів і союзників, визначення стратегічних пріоритетів.

Одним з таких пріоритетів має стати підвищення обороноздатності Німеччини та вдосконалення процесу закупівель озброєнь на національному та європейському рівнях, а також стандартизація систем озброєнь у Європі.

«Сила стримує агресорів, слабкість заохочує агресорів», — наголосив Мерц.

Лідер ХДС, який розраховує очолити новий уряд ФРН за результатами федеральних виборів, пообіцяв створити Раду національної безпеки та протягом першого року підготувати нову Стратегію національної безпеки.

Як повідомлялось, позачергові вибори в ФРН призначені на 23 лютого. Наразі лідером передвиборчих переговорів з близько 30% підтримки є консервативний блок ХДС/ХСС, кандидатом від якого є Мерц. Нинішня правляча Соціал-демократична партія має наразі близько 15% симпатиків.

Теги за темою
Росія Китай Німеччина Іран КНДР
Джерело матеріала
loader
loader