Українська влада працює над продовженням терміну для повторного проходження військово-лікарської комісії військовозобов’язаними, які визнані обмежено придатними до служби, а також над тимчасовим скасуванням штрафів за несвоєчасне проходження медогляду.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук.
За чинними нормами, усі обмежено придатні військовозобов’язані повинні пройти повторний медогляд до 4 лютого. У разі невиконання цього обов’язку передбачені штрафи. Однак, за словами Верещук, понад мільйон людей досі не пройшли повторний огляд через організаційні проблеми. Зокрема, багато хто не отримав виклики до ВЛК або стикається з великими чергами у територіальних центрах комплектування.
"Очевидно, що абсолютно нереально провести медогляд для такої кількості людей до 4 лютого. Згодом ми з’ясуємо, чому виникла ця ситуація і хто відповідальний за незадовільну організацію процесу", ‒ зазначила посадовиця.
Вона додала, що зараз ведеться робота над внесенням змін до законодавства, які дозволять продовжити термін повторного проходження ВЛК. Крім того, планується тимчасово скасувати штрафи для тих, хто не встиг пройти медогляд у встановлений термін.
За словами Верещук, Міністерство оборони та Міністерство охорони здоров’я вже працюють над удосконаленням організації роботи ВЛК, зокрема над розробкою належних графіків прийому та забезпеченням своєчасного виклику людей, які підлягають медичному огляду.
МСЕК скасували, ЕКОПФО створили. А де в цій історії пацієнти?
Із січня почалася трансформація системи встановлення інвалідності. Як лікарям витримати подвійне навантаження, а пацієнтам не загубитися в нескінченних чергах?
Про новий формат оцінки працездатності, електронні черги й ризики для медиків і пацієнтів у статті "Чи стануть експертні комісії панацеєю від безладу МСЕК?" розповідає лікар Андрій Гардашніков.