Небезпека кору полягає не лише у перебігу самої хвороби, а й в ускладненнях, які вона дає.
У Чернівецькій області станом на 24 січня від початку року зафіксували вже 104 випадки кору. Це більше, ніж за увесь минулий рік. Про це під час брифінгу повідомила головна епідеміологиня області Наталія Гопко, Укрінформ.
За її словами, за 2024 рік в області зареєстрували 97 випадків кору. Але це були поодинокі випадки аж до листопада, коли вперше було зафіксовано спалах.
“Наразі, вже цього року станом на 24 січня, маємо 104 випадки кору. У січні щодня ми фіксуємо від двох до дев’яти повідомлень про випадки кору від наших лікарів”, – сказала гендиректорка Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб.
За словами медиків, небезпека кору полягає не лише у перебігу самої хвороби, а й в ускладненнях, які вона дає. Зокрема, спалах кору може призвести до збільшення кількості пневмоній у дітей.
“Зараз ми маємо одну дитину із кором, яка перебуває у реанімаційному відділенні. І це пов’язано із тим, що у неї важке супутнє захворювання. Наразі її стан важкий”, – розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Марія Поліщук.
Найефективніший і найдешевший спосіб боротьби зі спалахом кору – це вчасна вакцинація дітей. Адже більшість з інфікованих дітей або не мали вакцинації взагалі, або були вакциновані із порушенням календаря щеплень.
За словами епідеміологині, перші випадки кору пов’язані із перебуванням дітей у Румунії, де раніше почався спалах цієї хвороби. І наразі найгірша ситуація зі спалахом кору саме у прикордонних областях – Одеській, Закарпатській та Чернівецькій.
Нагадаємо, в Україні пік захворюваності на ГРВІ та грип очікується у лютому, влітку циркулюватиме переважно Омікрон.