У Печенігах на Харківщині відкрили підземний освітній простір для дітей
У Печенігах на Харківщині відкрили підземний освітній простір для дітей

У Печенігах на Харківщині відкрили підземний освітній простір для дітей

У селищі Печеніги Харківської області відкрили підземний освітній простір для дітей.

Про це Укрінформу повідомили у благодійному фонді savED.

“У селищі Печеніги на Харківщині відкрили перший підземний освітній простір, який стане опорним для громади. Навчальний осередок в укритті дозволить проводити заняття для 150-ти дітей одночасно”, – повідомили у фонді.

Освітній простір складається з п’яти навчальних кімнат, одна з яких призначена для занять з арт-терапії. Приміщення оснащені меблями, технікою, дидактикою та мінібібліотекою.

“Усього в громаді навчається 750 дітей, більше 400 – саме у Печенізькому ліцеї. У 2022-му році селище перебувало на лінії вогню та потерпало від наслідків бойових дій, кілька сусідніх сіл пів року перебували в окупації, тож більшість шкілу громаді суттєво або частково пошкоджені”, – зазначили у savED.

Восени 2023 року в укритті Печенізького ліцею зробили освітній центр “Вулик”, який став першим безпечним місцем для гуртків та позакласних занять у громаді. А наприкінці 2024-го під землею вдалося дооблаштувати ще більший простір.

За словами директорки навчального закладу Оксани Помиляйко, заняття проводитимуть у кілька змін у змішаному форматі.

“Ми спеціально повернулися в Печеніги з Німеччини, куди поїхали від війни, саме заради того, аби син пішов до української школи. Нарешті він має офлайн-заняття, але це дуже незвично для малечі, їм поки важко концентруватися”, – зазначила вчителька та мама другокласника Оксана Дроздова.

Ремонт підземного простору зі встановленням нової електричної мережі, системи вентиляції, водопостачання, водовідведення коштував понад 3,4 млн грн, їх виділила компанія ЕРАМ.

"Для нас принциповим є облаштування у навчальних просторах не лише безпечних умов, а і якісного інтернету та технічної бази. Доступ до глобальної мережі і сучасна техніка дозволяють значно покращити якість STEM-освіти, а це важливий фактор розвитку сучасного покоління і рівня цифровізації в громаді”, – сказав керівник офісів ЕРАМ на сході України Євген Гріцков.

Ще більше 300 тис. грн виділили на проєкт із бюджету громади, а до меблювання долучилася також некомерційна міжнародна організація GlobalGiving.

Фонд savED зараз працює у п’яти прифронтових областях, де доступ до освіти найбільш обмежений.

У Печенігах на Харківщині відкрили підземний освітній простір для дітей / Фото надані фондом savED

“Це громади, що пережили значні ушкодження та окупацію. У 2025-му маємо план створити нові освітні центри та підземні класи. Зокрема, на Харківщині хочемо розширити можливості в Ізюмі та Балаклії, де проживає і навчається велика кількість дітей”, – зазначила співзасновниця благодійного фонду Ганна Новосад.

Як повідомляв Укрінформ, після повномасштабного вторгнення РФ 9 із 12 населених пунктів Печенізької громади опинилися під контролем окупаційних військ. Адміністративний центр громади селище Печеніги росіяни не захопили, однак обстрілювали його з різних видів озброєння. В населеному пункті було пошкоджено понад 400 будинків і об’єкти інфраструктури.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader