Нацбанк підвищив облікову ставку до 14,5%, що покликано стримати інфляцію. Однак через це банки змінять і свої ставки за депозитами та кредитами. Про це пише 24канал з посиланням на банкірів.
За словами Дмитра Замотаєва, директора департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку, комерційні банки можуть поступово вдатися до "редагування" ставок за гривневими вкладами, адже зменшення дохідності вкладів геть небажане явище, якщо звісно банки зацікавлені в залученні коштів громадян на депозитні вклади.
Банкіри зробили припущення, що в лютому для депозитів на 3 – 6 місяців ставки складуть в середньому 11% річних; на 9 – 12 місяців – в середньому 11 – 12% річних; на 1 – 2,5 роки – в середньому 13,5 – 14% річних (максимальні можуть сягати 16% річних).
Зазначається, що, враховуючи прогнози скорочення інфляції у другому півріччі до 7%, завдяки вкладам від 1 року громадяни зможуть потенційно отримати пасивний прибуток до 4%. Однак регулятор, вразі позитивних тенденцій щодо інфляції, може зменшивши облікову ставку та разом з нею ставку за депсертифікатами. Це означатиме, що невдовзі дохідність депозитів почне знижуватися.
Повідомлялось, що Нацбанк в минулий четвер, з метою стримання інфляційних процесів, підняв облікову ставку на 1 відсотковий пункт до 14,5%.