У понеділок, 27 січня, у Європейському Союзі вшановують памʼять жертв Голокосту і 80-річчя визволення нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау, представники країн ЄС закликають до боротьби з антисемітизмом.
Про це пише "Європейська правда".
Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив глибоке співчуття всім жертвам, які німецький нацистський режим позбавив життя в Аушвіці.
"Ми сумуємо через їхню смерть.
І висловлюємо своє глибоке співчуття.
Ми ніколи їх не забудемо.
Ні сьогодні, ні завтра", – написав він.
У Польщі заявили, що 27 січня виповнюється 80 років з дня звільнення німецького нацистського табору концентрації та знищення Аушвіц, де загинуло понад 1,1 млн людей.
"Ми віддаємо данину пам'яті жертвам і тим, хто вижив, чиї свідчення є незамінним джерелом правди", – зазначили у польському Міністерстві закордонних справ.
Свої співчуття висловив й президент Литви Гітанас Науседа.
Він наголосив, що ця подія показала крайню межу зла.
"Голокост показав крайню межу зла, до якої ніхто не повинен навіть наближатися.
Ніколи більше", – заявив литовський лідер.
Вшанували пам’ять 6 мільйонів жертв геноциду й у латвійському та естонському Міністерствах закордонних справ.
"Наш обов'язок – зберегти пам'ять про Голокост і переконатися, що "ніколи знову" – це не просто слова", – написав очільник МЗС Естонії Маргус Тсакхна.
Зазначимо, у Берліні повідомляли про "рекордну" кількість інцидентів на ґрунті антисемітизму за перше півріччя 2024 року.
23 січня писали, що опитування у низці країн Європи і США показало, що багато людей, особливо серед молоді, мало знають про Голокост, і при цьому абсолютна більшість опитаних припускають, що подібний злочин може повторитися.
Радимо також ознайомитися із матеріалом "Євро.
Правди": Єврейський погром XXI сторіччя: як заворушення в Амстердамі поставили нові питання для Європи.