Відкриті кордони та порожні міста: що робитиме уряд, щоб повернути українців
Відкриті кордони та порожні міста: що робитиме уряд, щоб повернути українців

Відкриті кордони та порожні міста: що робитиме уряд, щоб повернути українців

Війна в Україні дуже сильно впливає на демографічну ситуацію, яка спричиняє міграцію, яка, ймовірно, триватиме і після закінчення бойових дій.
За словами колишнього міністра соцполітики Павла Розенка, ситуація є "катастрофічною". Він вважає, що після війни до 30% українців можуть емігрувати, і приблизно стільки ж повернуться, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун розповів Фокусу про це.

Міграційна служба, скріншот: Youtube

Особливо тривожна ситуація серед молоді (18-23 роки), де бажання виїхати висловлюють до 50%. Розенко каже, що в Україні залишиться переважно старше покоління (50+), оскільки політика європейських країн спрямована на підтримку працездатного населення, студентів та сімей з дітьми, а не на повернення тих, хто отримує соціальну допомогу або є пенсіонерами.

"Моє бачення, що 70% в Україну не повернеться, бо, на жаль, я скептик, я не вважаю, що в нас відбудуться стрімкі економічні злети. Якщо так, то, зрозуміло, люди будуть ухвалювати рішення залишитися за кордоном. Чоловіки, родини котрих перебувають за кордоном, будуть намагатися поїхати до своїх родин. Люди з невеличких містечок, якщо будуть бачити, що не можуть заробити достатньо велику кількість грошей для того, аби утримувати свої родини, так само будуть збиратися і їхати заробляти гроші за кордон", — сказав Василь Воскобойник.

Це може призвести до того, що Україна стане країною з переважно пенсійним населенням і нестачею працездатних громадян. Він також критикує уряд за відсутність дієвої демографічної стратегії.

"Коли ми починаємо розбирати демографічні показники того, хто хоче виїхати, а хто хоче залишитися, то ситуація, на мій погляд, справді катастрофічна. Якщо брати категорію молоді, особливо від 18 до 23 років, то до 50% молоді хоче виїхати", — сказав Павло Розенко.

"Фактично Україна перетвориться в країну пенсіонерів, де працездатного населення практично не буде. І тому мені дуже прикро, що серйозно на цю тему влада не говорить", — повідомив він.

Прикордонник перевіряє документи. Фото: dpsu.gov.ua

Обидва експерти сходяться на думці, що для повернення українців необхідна комплексна державна стратегія, яка враховуватиме економічний розвиток, створення робочих місць, інвестиції та підготовку фахівців.
Молодь виїжджає через низькі зарплати, погані умови та відсутність перспектив. Експерти наголошують на важливості безпеки, житла, інфраструктури та перемоги у війні, щоб повернути українців і наблизити умови до рівня ЄС.

Крім того, Знай.ua повідомляв, українців "перетрясуть " в одній з європейських країн: кому час збирати валізи

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що фіни думали, що українці не вміють писати: шоковані кількістю біженців із вищою освітою

Джерело матеріала
loader
loader