У п'ятницю, 31 січня, німецький Бундестаг відхилив ініціативу Християнсько-демократичного союзу (ХДС) щодо посилення імміграційної політики. Законопроєкт не пройшов голосування: 338 депутатів висловилися проти, 350 підтримали, п'ятеро утрималися. Про це повідомляє DW.
Законопроєкт передбачав запровадження постійного прикордонного контролю, відмову прохачам притулку на кордоні та можливість затримання іноземців, яким було наказано залишити країну. ХДС обґрунтував свою ініціативу нещодавніми терористичними атаками, у тому числі трагічним нападом у баварському Ашаффенбурзі, де загинуло двоє людей. Імовірний злочинець – 28-річний громадянин Афганістану, який був неодноразово помічений за насильницькі дії.
Політичні наслідки
ХДС розраховував на підтримку вкрай правої партії Альтернатива для Німеччини (АдГ), що викликало хвилю протестів. Деякі члени ХДС виступили проти союзу з АДГ. Федеральний канцлер Олаф Шольц засудив можливу співпрацю і заявив, що лідеру ХДС Фрідріху Мерцю не можна довіряти.
Резонанс у суспільстві
Трагедія в Ашаффенбурзі за місяць до дострокових виборів, призначених на 23 лютого, загострила дебати щодо необхідності змін у міграційній політиці. ХДС/ХСС заявляє, що посилення правил дозволить запобігти подібним інцидентам у майбутньому. Проте правлячі Соціал-демократи (СДПН) та партія «Зелені» вважають, що обмеження порушують гарантоване конституцією право на притулок.
Згідно з опитуваннями, Мерц залишається фаворитом на посаду канцлера, проте його позиція щодо міграційної політики та взаємодії з АдГ може вплинути на результат виборів.
Нагадаємо, у Магдебурзі 20 грудня чоловік в'їхав на автомобілі в натовп людей, які були присутні на різдвяному ярмарку. Від наїзду загинули щонайменше п'ятеро людей і понад 200 отримали поранення. Підозрюванлшл у скоєнні теракту, який виявився біженцем із Саудівської Аравії, оперативно затримано.
Раніше повідомлялося про те, як вибори у Німеччині можуть вплинути на українських біженців.