Ви дізнаєтеся:
Усі ми щодня користуємося мобільними телефонами, але не замислюємося про правила хорошого тону. Усі нюанси телефонного етикету розкрила експертка в цих питаннях Джаміла Мусаєва.
До речі, Главред розібрався, які є правила поведінки в громадському транспорті та що робити пасажирам не дозволяється. Детальніше читайте в матеріалі: Етикет у громадському транспорті: 12 найпоширеніших помилок.
Топ-8 золотих правил телефонного етикету
Перше правило етикету під час використання мобільного телефону - краще не дзвонити.
Річ у тім, що багато людей не люблять говорити по телефону. Крім того, ви ніколи не вгадаєте, чи зайнята людина в той момент, коли ви вирішили набрати номер.
"Тому дзвінки - це те, що, на мій погляд, слід залишати лише для випадків, коли це справді терміново або ситуація екстрена та у вас немає часу чекати", - розповіла Джаміла на своєму Youtube-каналі.
Таким чином, телефонні дзвінки - це те, що варто залишити для винятково важливих ситуацій. В іншому випадку краще надіслати повідомлення, голосове повідомлення, електронний лист.
Друге золоте правило телефонного етикету свідчить: ви можете чекати лише три гудки.
"Якщо ви зробили дзвінок, то ви чуєте один гудок, другий, третій, і потім ви вішаєте слухавку. Ви не повинні постійно дзвонити комусь і чекати, поки вам дадуть відповідь. Якщо ви бачите, що хтось не відповів упродовж трьох гудків, час повісити слухавку. Напишіть повідомлення, скажіть, що ви телефонували і попросіть передзвонити", - розповіла експертка з етикету.
Текстові повідомлення - це третє важливе правило, якого слід дотримуватися, коли ми говоримо про правила етикету під час використання мобільних телефонів.
"Якщо ви хочете зробити дзвінок, скажімо, це супер терміново і ви не маєте часу писати повідомлення, то ви телефонуєте і отримуєте відповідь. Якщо у вас є можливість дати цій людині час для відповіді, то важливо спочатку написати їй повідомлення та призначити час для дзвінка", - сказала Мусаєва.
Завжди потрібно запитати співрозмовника, коли йому зручно зателефонувати. Термінова справа для вас необов'язково має бути терміновою для нього.
Четверте важливе правило етикету під час використання мобільного телефону - завжди повідомляйте співрозмовнику, скільки його часу ви збираєтеся витратити.
"У наші дні, коли нас постійно бомбардують соціальні мережі, коли ми оточені безліччю людей на роботі та поза роботою, дуже важливо правильно керувати своїм часом. Тож у нас немає можливості базікати по телефону з кимось годинами. Дуже важливо поважати свій час і час інших. І для цього завжди важливо повідомити співрозмовнику, скільки часу ви збираєтеся зайняти", - порадила експертка з етикету.
Цю інформацію також можна написати в повідомленні. Наприклад: "Добрий день, 10:00 - це відповідний час для розмови з тобою? Я б хотіла зайняти 10 хвилин вашого часу, щоб обговорити проєкт. Я думаю, що краще обговорити це телефоном".
Або, якщо ви вже телефонуєте, скажіть: "Я займу лише 5 хвилин вашого часу. Я б хотіла отримати вашу думку з цього питання".
Правила хорошого тону: розмова телефоном
П'яте важливе правило етикету: дзвінки слід здійснювати лише у робочі години. Ви не можете телефонувати комусь до або після робочого часу, якщо знаєте робочі години цієї людини.
Якщо людина працює на фрілансі, тоді використовуйте логіку. Не телефонуйте до 9 чи 10 ранку або після 18:00 чи 19:00 години.
Завжди корисно запитати людину, який час або часові інтервали упродовж тижня найкраще підходять для вашого дзвінка.
Шосте правило етикету: якщо ви ініціювали дзвінок, ви несете відповідальність за його завершення.
"Я знаю ситуації, коли люди майже грають у пінг-понг, намагаючись зрозуміти, хто першим повісить слухавку. Тому ваш обов'язок як ініціатора дзвінка - завершити його", - сказала Мусаєва.
Дивіться відео - Які правила користування мобільним телефоном:
Сьоме правило телефонного етикету. Повідомте людині, що ви з нею розмовляєте на гучному зв'язку.
"Майте на увазі, коли хтось телефонує вам, то хоче поділитися цією інформацією лише з вами. І коли ви ставите людину на гучний зв'язок, інші люди можуть почути те, що не має бути ними почуте. Важливо шанобливо ставитися і до вашої, і до їхньої конфіденційності", - пояснила експертка.
Восьме правило також пов'язане з конфіденційністю.
"Коли ви отримуєте або здійснюєте дзвінок, намагайтеся робити це на самоті. Наприклад, вам телефонує чоловік і ви не впевнені, що він скаже. Переконайтеся, що вашу розмову не буде підслухано іншими. Будьте уважні до гучності свого голосу. Якщо ви перебуваєте в галасливому місці, вийдіть у більш тихий простір, де ви зможете поговорити", - зазначила Мусаєва.
Раніше Главред писав, як правильно користуватися парасолькою згідно з правилами етикету.
Вам також може бути цікаво:
Хто така Джаміла Мусаєва
Джаміла Мусаєва - міжнародна консультантка з етикету, авторка, підприємиця і мама двох дітей. Веде канал на YouTube, на який підписані понад мільйон людей.
"Моя пристрасть - освіта за межами традиційного шкільного середовища. Ось чому я привнесла свій досвід на YouTube, прагнучи надати вам безцінні знання та поради, які виходять за рамки звичайної шкільної програми", - пише Джаміла в описі свого каналу.
Дівчина родом з Азербайджану і публікує відео на різноманітні теми: правила хорошого тону, саморозвиток, стиль життя, догляд за обличчям і тілом, азрбайджанська культура і традиції.