Як передає Укрінформ, про це Сирський повідомив у Фейсбуці.
За словами головнокомандувача, він провів традиційну щомісячну нараду з питань підвищення якості підготовки у Збройних силах України.
Як зазначив генерал, здійснений аналіз рівня підготовки випускників навчальних центрів, які пройшли довший курс базової загальної військової підготовки - тривалістю 1,5 місяці (замість 30 днів, як було раніше).
"На цьому етапі маємо відгуки з бригад про поліпшення готовності новачків. Будемо і надалі втілювати цю позитивну практику та посилювати її подальшим адаптивним курсом у військових частинах", - заявив Сирський.
Водночас, за його словами, залишає бажати кращого рівень психологічної підготовки. З огляду на це головнокомандувач наголосив на потребі посилювати відповідний напрямок роботи.
Також він поінформував про впровадження нової програми підготовки інструкторів - "зі збільшенням терміну їхньої підготовки з 1 до 2 місяців, посиленням змісту цієї програми та методики навчання інструкторів".
За словами Сирського, наявний хороший фідбек щодо перебігу і результатів ще одного експерименту - проходження базової загальновійськової підготовки (БЗВП) на базі бойових підрозділів.
Головнокомандувач ЗСУ заслухав доповідь командира однієї з механізованих бригад про проходження новачками БЗВП на її тилових полігонах.
Він підкреслив, що проведення курсу БЗВП на фондах бригади дозволяє досягти вищого рівня підготовки особового складу. Це дає змогу провести на місці контроль якості, забезпечити посилення навичок роботи з озброєнням і військовою технікою, покращити злагодження колективу та переймання військових традицій військової частини, а також суттєво зменшити випадки самовільного залишення частини (СЗЧ) під час підготовки.
"Тобто йдеться про ще один приклад успішного досвіду, який доцільно втілювати на постійній основі. Будемо це масштабувати", - заявив Сирський.
Крім того, головнокомандувач вислухав пропозиції і проблемні питання, які постають у процесі підготовки. Зокрема це стосується укомплектованості груп інструкторів у бригадах і посилення їхньої роботи, залучення їх до навчальних центрів.
Як повідомив Сирський, пропозиції враховані у 5-му виданні програми БЗВП, розробленому за участі його заступника полковника Олега Апостола. Як зауважив головнокомандувач, він перебуває у тісній взаємодії із командирами на місцях, що дозволяє виявляти помилки, реалізувати варті уваги пропозиції, масштабувати кращі напрацювання бригад та навчальних центрів.
Сирський наголосив, що серед флагманів у підготовці, традиційно, частини Десантно-штурмових військ.
Головнокомандувач висловив подяку військовослужбовцям і підрозділам за плідну роботу на цьому напрямку, а також визначив завдання для подальшого посилення підготовки особового складу.
Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника міністра оборони, бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, базова загальновійськова підготовка складатиметься з двох елементів: теоретичного і практичного курсу.