Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники
Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники

Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники

Проєкт створено у партнерстві громадських організацій UMIND і «Детектор медіа» за фінансової підтримки міжнародної неприбуткової організації IREX.

В Україні завершився двомісячний освітній проєкт для молодих блогерів – «Школа відповідального блогерства» («Швабра»), організований ГО UMIND і «Детектор медіа». Учасники отримали знання з медіаграмотності, навчилися створювати соціально важливий контент і розвивати власні блоги через партнерства.

Осіння частина проєкту стартувала у Карпатах, де 15 блогерів пройшли інтенсивний курс лекцій та практичних занять від досвідчених менторів. Серед спікерів – телеведучий і громадський діяч Олександр Педан, голова ГО UMIND Олена Левандовська, керівниця національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко, програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський та інші експерти.

Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники - Фото 1

Після цього учасники пройшли 8-тижневий курс онлайн-менторства, виконуючи тематичні завдання. Вони створювали контент про медіаграмотність, боротьбу з фейками, українські традиції та культурну спадщину, а також випускали спільні дописи з громадськими організаціями та медіапроєктами.

За підсумками навчання блогери розробили власні креативні ідеї, втілили їх у контент та отримали сертифікати випускників школи.

«Неймовірний проєкт! Я розповідаю про нього кожній людині, із якою знайомлюсь: уже майже амбасадорка „Школи відповідального блогерства“! Думаю, аудиторія помітила, як різко змінився у мене контент… Зараз я нарешті знайшла той шлях, який мені до душі. Усе життя мені подобався монтаж, а я цим не користувалася. Але останнє моє відео, зроблене в межах завдання з онлайн-менторингу, довело, що я на правильному шляху! (Відео набрало 62 тисячі переглядів і було опубліковано спільним дописом на сторінках „Детектор Медіа“, проєктів „Фільтр“ і „Українологія“, ГО UMIND)», — розповідає відповідальна блогерка Дарина Пустовіт.

Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники - Фото 2

Поліна Ющенко, ще одна випускниця школи, зазначила, що курс допоміг їй усвідомити соціальну відповідальність блогерів.

«Мені дуже потрібна була віра в себе, і завдяки „Швабрі“ вона з’явилася. Це безумовно повпливало на мене і мій контент: виникло багато нових партнерств і співпраць. А ще зросла моя власна соціальна відповідальність: тепер планую допомагати дітям із дитячого будинку. І це все завдяки „Швабрі“, бо до цього я не замислювалася про важливість свого впливу як блогерки», — поділилася Поліна Ющенко.

Голова ГО UMIND Олена Левандовська пояснила, що навчання блогерів – це стратегічний підхід до розвитку молоді:

«Ми усвідомили, що, працюючи не лише з молоддю, а й із тими, хто впливає на неї, можна досягти подвійного ефекту. Саме тому зібрали молодих блогерів, які лише починають свій шлях, щоб разом розвивати соціальну відповідальність. Адже під час створення контенту і спілкування зі своєю аудиторією вони справді формують майбутнє України», — Олена Левандовська.

Завершився проєкт «Школа відповідального блогерства»: чого навчилися учасники - Фото 3

Програмний директор «Детектор медіа» Вадим Міський підкреслив, що аудиторія чекає від блогерів не лише розваг, а й перевіреної інформації, правди та нових знань.

Керівниця проєкту «Фільтр» Ольга Кравченко наголосила, що робота з блогерами – це інвестиція у майбутнє суспільства:

«Якщо блогер регулярно порушує важливі соціальні теми та підтримує благодійні ініціативи, аудиторія починає сприймати його не просто як джерело розваг, а як відповідального лідера думок. Справді, із молодих людей, які просто цікавляться блогінгом, учасники перетворилися на професійних медійних творців, здатних критично аналізувати, створювати якісний контент і відповідально взаємодіяти зі своєю аудиторією», — Ольга Кравченко.

Проєкт реалізовано ГО UMIND і «Детектор медіа» за підтримки міжнародної організації IREX.

Фото: надані «Детектор медіа». 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader