Максим Ситніков став виконавчим директором Українського ПЕН
Максим Ситніков став виконавчим директором Українського ПЕН

Максим Ситніков став виконавчим директором Українського ПЕН

Тетяна Терен завершила свій майже 7-річний шлях у ролі виконавчої директорки Українського ПЕН та перейшла до Виконавчої Ради організації
Максим Ситніков призначений новим виконавчим директором неурядової організації українського ПЕН, змінивши на цій посаді Тетяну Терен.
Про це йдеться у повідомленні Українського ПЕН.

Як йдеться у повідомленні, журналістка та культурна менеджерка Тетяна Терен очолювала Український ПЕН з 2018 року. З того часу ПЕН-спільнота зросла майже вдвічі — з 68-ми до 183 авторів.

Також було втілено низку правозахисних та культурних проєктів, ініціатив, серед яких Премія імені Георгія Ґонґадзе, Drahomán Prize, Премія імені Юрія Шевельова, Премія імені Василя Стуса, «Мереживо.

Літературні читання в містечках України», «Наближення. Зустрічі з українськими письменниками», Фокус-теми Українського ПЕН, «Від Сковороди до сьогодення. 100 знакових творів українською мовою», Фестиваль «Дні есеїстики», Фестиваль для молодих авторів «Прописи», Книжкова серія «Бібліотека Українського ПЕН», «Діалоги про війну», Регіональна зустріч ПЕН-центрів, «Люди культури, яких забрала війна», RECвієм.

Меморіал памʼяті загиблих журналістів, Літературно-волонтерські поїздки ПЕН, «Незламні бібліотеки», In Solidarity With Ukraine та багато інших.

«Ця роль була для мене великим життєвим і професійним подарунком, бо дозволила рости як менеджерці, кураторці, авторці, а головне — вчитися в тих людей, які для когось є викладачами, улюбленими авторами, а для мене були і є — колегами і друзями. Часом я ловила себе на думці під час засідань нашої Виконавчої Ради, зустрічей експертних груп чи журі наших премій і конкурсів — яке це професійне щастя мати змогу слухати цих людей і з ними працювати. І ще одне моє велике професійне щастя — це адмінкоманда ПЕН і всі ті люди, які працювали в ній на різних етапах, які привносили в нашу організацію свої знання, свою наполегливість, свою віру — і в яких я теж повсякчас вчилася», — сказала Тетяна Терен.

З 30-го січня Тетяна Терен перейшла до Виконавчої Ради Українського ПЕН, також вона продовжуватиме очолювати Наглядову Раду Премії імені Георгія Ґонґадзе.

Виконавчим директором Українського ПЕН від лютого 2025 року став Максим Ситніков.

«Від імені спільноти Українського ПЕН хочу подякувати Тетяні за всі спільні шляхи, котрі ми долали разом. За всі проєкти, які започаткувала Тетяна, гуртуючи навколо себе людей, котрі мають спільні дороговкази і відчувають готовність масштабувати та втілювати важливі для України ініціативи. Для мене величезна відповідальність та честь — продовжувати свій шлях у ПЕН на посаді виконавчого директора, але впевнений, що із усією спільнотою авторів, адмінкомандою, партнерами, колегами, друзями ми продовжуватимемо будувати ПЕН як сталу правозахисну та культурну інституцію», — зазначив Максим Ситніков.

Максим Ситніков — випускник Варшавського університету за спеціальністю «Політологія». Стипендіат програм Erasmus та Eastern Partnership Civil Society Facility. У 2018-2021 рр. він працював аналітиком і координатором міжнародних адвокаційних кампаній у Фундації «Відкритий Діалог» (Бельгія/Польща).

У 2018-2019 рр. організовував правозахисні моніторингові місії Італійської федерації з прав людини (Італія). У 2017-2022 був перекладачем, автором текстів, продюсером та координатором волонтерів у проєкті Ukraїner.

У 2021 році Максим долучився до адміністративної команди Українського ПЕН, де відповідав за правозахисні проєкти. Після початку повномасштабного вторгнення організовував візити закордонних делегацій в Україну та літературно-волонтерські поїздки в деокуповані та прифронтові регіони. З 2023 року обіймав посаду заступника виконавчої директорки.

Заступницею виконавчого директора ПЕН з лютого цього року стала керівниця напряму комунікацій та партнерств організації Ганна Устинова.

Президентом Українського ПЕН вдруге став філософ, письменник і журналіст Володимир Єрмоленко. Його заступниками обрано літературознавицю Тамару Гундорову та письменника й волонтера Андрія Любку.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader