Мецола - про розширення ЄС: Якщо ми не будемо виявляти «апетит», то інші вийдуть вперед
Мецола - про розширення ЄС: Якщо ми не будемо виявляти «апетит», то інші вийдуть вперед

Мецола - про розширення ЄС: Якщо ми не будемо виявляти «апетит», то інші вийдуть вперед

Розширення Європейського Союзу вже не є лише «почесною амбіцією», цей процес перетворився на геополітичну необхідність для самого ЄС та є питанням його безпеки у турбулентному світі.

Про це у вівторок у Брюсселі під час виступу на щорічній конференції дипломатів ЄС заявила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Фейкові вибори в Білорусі кілька тижнів тому, російське втручання в Молдові, в Грузії та на Західних Балканах є важким викликом для нашої безпеки. Не будемо вводити себе в оману – розширення більше не є лише почесною амбіцією. Зараз я твердо переконана - це геополітична необхідність», - наголосила Мецола.

Вона зауважила, що протягом минулого десятиліття Європейський Союз втратив багато можливостей у питаннях розширення, тримаючи країни-кандидати «на вході».

«Якщо ми не будемо виявляти «апетит» до розширення, будемо проводити саміти, один за іншим, будемо сперечатися навколо їх висновків, маючи 27 різних інтерпретацій…. Якщо ми будемо продовжувати робити все це - інші вийдуть вперед, щоб заповнити пустоти», - підкреслила президентка Європейського парламенту.

Вона зауважила, що минулорічні європейські вибори чітко продемонстрували, що громадяни по всій Європі хочуть однакових речей - вони запитують про доступ до роботи та до житла, до більш справедливого та захищеного життя. При цьому запит на безпеку знайшов найбільший прояв у всіх без винятку країнах Євросоюзу та серед усіх категорій населення.

Як повідомлялося, від початку російського військового вторгнення ЄС надає Україні суттєву економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу, загальний обсяг якої перевищив 134 мільярди євро, включаючи близько 50 мільярдів євро військової допомоги.

Україна, яка у 2022 році набула статусу країни-кандидата на входження до ЄС, минулого року розпочала міжурядові переговори та сподівається відкрити принаймні два кластери у цих переговорах: щодо фундаментальних положень та закордонних справ - протягом наступних пів року, за Польського головування в Євросоюзі.

Фото: Valeria Mongelli/Bloomberg

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader